Kedves Sportbarát!
Tisztelettel és szeretettel köszöntöm Önt a komlói kézilabda szakosztály hivatalos honlapján!

Szakosztályunk valamennyi tagját öröm tölti el, ha valaki érdeklődik a csapat iránt, felkeresi megújult weblapunkat, ahol részletes információt kaphat az idén 60. születésnapját ünneplő komlói kézilabda múltjáról, jelenéről, a szakosztályt érintő érdekességekről, amelyek mindennapi életünkkel kapcsolatosak.

Azt remélem, hogy a folyamatosan megújuló, állandó aktualitásokkal bővülő honlapunk segítségével olyan érzésekkel gazdagszik, mintha Ön is a csapat egyik meghatározó tagja lenne.

A szakosztályt működtető Komló Sport Kft. ügyvezetőjeként szerencsésnek mondhatom magam, hogy ennek a csodálatos közösségnek a tagja lehetek. Remélem, hamarosan személyesen is találkozhatunk, hogy együtt szurkoljunk valamennyi korosztályunknak a mérkőzésein!

Sport36-Komló – FTC – mérkőzés utáni nyilatkozatok

Hatgólos győzelemmel hálálta meg a buzdítást kézilabda-csapatunk a Ferencváros elleni mérkőzésen.

A Sport36-Komló – FTC KN mérkőzés utáni nyilatkozatok:

Adorján Gábor, az FTC KN vezetőedzője: „Sokat hibáztunk. Támadásban és védekezésben is sok pontatlanságunk volt, ezt az NB I-ben szigorúan büntetik. Néhány „fej nélküli” támadást vezettünk, nem úgy játszottunk, ahogy készültünk. A komlói csapat otthon nagyon erős, van olyan játékosa, aki a nehéz pillanatokban jól tud dönteni. Ráadásul mi megkönnyítettük a házigazdák helyzetét. A sérült Mikita Bence miatt szükségünk lenne egy klasszikus irányítóra.”

Rédai Krisztián, az FTC játékosa: „Nagyon sok hibával játszottunk, sok ziccert hibáztunk. Ez eredményezte azt, hogy amikor fel tudtunk volna zárkózni, akkor ismét visszacsúsztunk. Jerkovićra külön készültünk védekezésben, ennek ellenére megszórt bennünket. Ki kell elemezni a mérkőzést, s folytatni kell tovább a munkát.”

Kilvinger Bálint, a Sport36-Komló vezetőedzője: „Bekövetkezett, amitől kicsit féltem, hogy a rövid bajnoki szünet után nem volt gördülékeny a játékunk. Az látszott, hogy a Fradi nagyon készült belőlünk, ez az első félidő elejét meg is határozta. A kérdés az volt, hogy ebből miként tudunk váltani. Néhány szituációban mi is követtünk el hibákat. Volt olyan három labdavesztésünk, ...

Teljes

NOV 18
közzétette admin  november 18, 2017 22:11  Hírek

"Nem lett semmi baj” – győzött a Komló az FTC ellen

Az első perceket eltekintve, magabiztos teljesítményt nyújtva verte a Ferencvárost a Sport36-Komló.

Gyakorlatilag telt ház várta az újon FTC komlói vendégjátékát. Balázs Sándor már az első támadásnál kétperces büntetést kapott, ami meghatározta az első percek játékát. Az 5. percben sikerült először megszereznünk a vezetést egy lerohanásból szerzett Gebhardt-találattal. 5-5-nél még egyenlő volt az állás, de azt követően lépésről lépésre elhúzott a Komló. A csapatban több jó teljesítmény volt ekkor. Granić védéseivel, Gebhardt üreskapus góljával, Pribanić erőtől duzzadó játékával hívta fel a figyelmet. A vendégeknél Marczinkó próbálkozott eredményesen, az átlövő 4 góllal tartotta meccsben a zöld-fehéreket.

Pribanić-percekkel indult a második játékrész. A horvát beállós előbb posztjáról, majd lefutásból szerzett gólt, kár hogy – egy labdalopást követően – ziccerből eltalálta a jól védő Tuba Kovácsot. Selymes több bravúrja, Jerković élményszámba menő kapufás góljai ellenére nem sikerült eldönteni a két pont sorsát, mert többször is homok került a gépezetbe. Szerencsére a vendégcsapat játékosai rendre akkor hibáztak, amikor némi esély kínálkozott számukra a felzárkózásra. Összességében Kilvinger Bálint csapata megérdemelten szerezte meg a két pontot, mellyel megalapozta ...

Teljes

NOV 15
közzétette admin  november 15, 2017 8:24  Hírek

Néggyel vertük a PLER-t – továbbjutás a kupában

Bejutott a legjobb 10 közé csapatunk a Magyar Kupában. Kilvinger Bálint együttese a második ligában harmadik helyen álló a PLER otthonában vívta ki a továbbjutást.

Kevés gól született a találkozó első periódusában. Negyedóra elteltével is mindössze 5-5 állt az eredményjelzőn. Egészen a félidő végéig fej-fej mellett haladtak a csapatok, a vége azonban úgy jött ki, hogy a házigazdák térhettek előnnyel pihenőre. (13-12)

A szünetet jól használták ki Markovićék. A 40. percre már 5 góllal vezettünk.  Tíz perccel később a PLER visszajött kettőre, de a továbbjutásunk nem forgott már veszélyben. Jó hír a hétvégi Fradi-meccs előtt: Antonio Pribanić hosszú időt követően játszhatott tétmérkőzést csapatunkban.

Magyar Kupa 3. forduló:

PLER Budapest – Sport36-Komló 27:31 (12-11)

Budapest Lőrinczi Sportcsarnok 39 néző V: Horváth, Marton

Sport36-Komló: Granić – Gebhardt 3, Obradović 2, Sunajko 1, Grünfelder, Jerković 6, Marković 8.

Cs: Selymes (k), Pribanić 2, Szkokán 2, Laufer 1, Katzirz 1, Kovács M. 3,  Wéber 2, Balázs S. Vezetőedző: Kilvinger Bálint

Kilvinger Bálint: „Igazi kupameccs volt, annak minden nehézségével.”

Hétméteresek: 7/6 illetve 2/2 Kiállítások: 12p illetve 10p

A mérkőzés alakulása: 5.p 1-0, 10.p 3-2, 15.p 5-5, 20.p 7-7, 25.p 9-9 35.p 13-15 40.p 16-21, 45.p 19-23, 50.p 22-24, 55.p 23-26.

A kupa 4. fordulójának sorsolását eddig a Balmazújváros, ...

Teljes

NOV 13

Fővárosi hetet tart a Sport36-Komló NB I-es kézilabdacsapata –

MK-meccs következik

Selymesék kedden Magyar Kupa-mérkőzésen a PLER vendégei lesznek, szombaton pedig a Ferencvárost fogadják Komlón. Fotó: archív

A kupában NB I/B Nyugati csoportjának harmadik helyezettje, a PLER otthonában lép kedden pályára a Sport36-Komló.

A kék-fehérek a várpalotai „bányászrangadó” sikeres megvívását követően utazik a fővárosba. A PLER a Tököl, a Százhalombatta és a Rév TSC testén jutott a harmadik körbe.

A két csapat mérkőzésének mindig van pikantériája, különösen az óta, amióta két szezonnal korábban a komlói szurkolókat durva atrocitás érte a Lőrinci Sportcsarnokban.

Az összecsapás november 14-én 18 órakor kezdődik Budapesten, a találkozót a Horvát, Marton kettős vezeti.  Döntetlen esetén a PLER a továbbjutó.