Kedves Sportbarát!
Tisztelettel és szeretettel köszöntöm Önt a komlói kézilabda szakosztály hivatalos honlapján!

Szakosztályunk valamennyi tagját öröm tölti el, ha valaki érdeklődik a csapat iránt, felkeresi megújult weblapunkat, ahol részletes információt kaphat az idén 60. születésnapját ünneplő komlói kézilabda múltjáról, jelenéről, a szakosztályt érintő érdekességekről, amelyek mindennapi életünkkel kapcsolatosak.

Azt remélem, hogy a folyamatosan megújuló, állandó aktualitásokkal bővülő honlapunk segítségével olyan érzésekkel gazdagszik, mintha Ön is a csapat egyik meghatározó tagja lenne.

A szakosztályt működtető Komló Sport Kft. ügyvezetőjeként szerencsésnek mondhatom magam, hogy ennek a csodálatos közösségnek a tagja lehetek. Remélem, hamarosan személyesen is találkozhatunk, hogy együtt szurkoljunk valamennyi korosztályunknak a mérkőzésein!

Hajrá Komló!
Szigeti Szabolcs
ügyvezető

JAN 20
közzétette admin  január 20, 2019 9:59  Hírek

Vereséget szenvedtünk Vinkovciban

Tartalékos kerettel utaztunk déli szomszédainkhoz. A helyzetünket az is nehezítette, hogy sem a játékvezetők, sem a házigazdák nem voltak a helyzet magaslatán. Két piros lap is villant, egyiket Obradović, másikat Manojlovity kapta. Fotó: Jerkovic még nem lépett pályára

Felkészülési mérkőzés:
Vinkovci – Sport36-Komló 31-26 (11:11)
Vinkovci, 100 néző

Komló: Granic – Szkokán 7, Obradović, Manojlovity 1, Grünfelder, Sunajko 2, Marković 5/2
Csere: Đurđević – Katzirz, Kovács M., Balázs S. 4, Hoffmann 3, Kis D., Marcsek 1, Wéber 3 Vezetőedző: Kilvinger Bálint

A mérkőzés alakulása: 5.p. 3-5 10.p. 4-5 15.p. 6-7 20.p. 7-8 25.p. 10-10
35.p. 15-12 40.p. 19-15 45.p. 21-25 50.p. 23-19 55.p. 26-23
Hétméteresek: 6/6, illetve 4/3

Kilvinger Bálint vezetőedző: Attól függetlenül, hogy továbbra is foghíjasok voltunk sok felállást kipróbálhattunk. Bízom benne, hogy jövőhétre mindenki hadra fogható lesz!

komloiujsag.hu

JAN 19
közzétette admin  január 19, 2019 12:57  Hírek

Hat góllal kapott ki a Sport36 a NEXE-től

A Jerković, Obradović, Gebhardt, Balázs és Selymes nélkül felálló csapatunk a második játékrészt megnyerte EHF-csoportkörös ellenfelével szemben. Fotó: Bódi Gábor

Nemzetközi barátságos mérkőzés:

RK NEXE – SPORT36-KOMLÓ 33-27 (19-12)

Pozsega, 300 néző

KOMLÓ: Đurđević – Szkokán 4, Marcsek, Katzirz, Matić 2, Grünfelder 2, Marković 5. csere: Granić (k), Sunajko 2, Wéber 3, HOFFMANN 3, MANOJLOVIĆ 5, Kis D., Kovács M. 1 Vezetőedző: Kilvinger Bálint

A NEXE legeredményesebb játékosa: Zrnić (10) és Vozab (5) volt.

Hétméteresek: 6/6 illetve 6/3  Kiállítások: – illetve –

5.p 3-1  10.p 5-3, 15.p 8-5  20.p  13-8  25.p 16-11 35.p 21-14 40.p 23-15 45.p  25-17 50.p 29-22  55.p 31-23

Kilvinger Bálint: „Sérültjeink hiányában új felállásokat próbáltunk ki. Voltak szép dolgok, de nagy hibák is.”

JAN 13
közzétette admin  január 13, 2019 10:52  Hírek

"Egészen jó mérkőzést produkáltunk” – a Komló – Csurgó ligakupa-mérkőzés szereplői mondták

Látványos mérkőzésen győzött ligakupa-csapatunk a Csurgó ellen. A találkozó résztvevői mondták:

Bencze József, a Csurgó vezetőedzője: „ A végére egy egészen jó mérkőzést produkáltunk. Az elején nagyon rosszul kezdtünk. Ez addig tartott, míg meg nem találtuk az ellenszerét a Komló védekezésének. Az év eleji forma, a hibák bőségesen előjöttek a mérkőzésen. A Ligakupa meccsek után már készülünk a februári nyitányra, folytatjuk az NBI-es felkészülést.”

Hanusz Egon, a Csurgó játékosa: „Gratulálok a Komlónak! Kicsit jobban akarták ezt a győzelmet. Kissé belenyugodtunk abba, hogy megvan a csoportelsőség. Így is kezdtük a meccset, nagyon sok ziccert hagytunk ki, sok technikai hibát vétettünk. Egy hete kezdtük csak el a felkészülést, ezalatt azon leszünk, hogy ezeket kijavítsuk. A második félidőben magunkra találtunk, fel tudtunk zárkózni, de már nem sikerült magunk felé fordítani a mérkőzést.”

Kilvinger Bálint, a Sport36-Komló vezetőedzője: „Hasznos mérkőzést játszottunk. A Csurgó szívósan küzdött, végig kapaszkodtak ránk a vendégeink. Hasznos mérkőzés volt, igaz a hetünk elég sűrűre sikeredett, benne a három ligakupa-meccsel. Örülök annak, hogy győzelemmel zártuk a csoportkört. Az, hogy mire lesz elég, majd meglátjuk.”

Wéber Tamás, a ...

Teljes

JAN 13
közzétette admin  január 13, 2019 10:51  Hírek

Ligakupa: győzelemmel zártuk a csoportkört

Közönségszórakoztató játékkal verte ligacsapatunk a Csurgót utolsó csoportmeccsünkön. A továbbjutás már nem rajtunk múlik. Fotó: Szkokán ismét termékeny volt

Csak a Csurgó legyőzésével maradhatott esélyünk a csoport második helyének megszerzésére, ennek megfelelően nagyon belekezdett csapatunk. Két szélsőnk, Hoffmann és Szkokán szinte valamennyi vállfaját bemutatta egy szélső gólszerzési repertoárjának. 9-3-as vezetésünk után tértek észhez a csurgóiak, ami csak annyira volt elég, hogy nem nőtt öt gól fölé a két csapat közötti különbség.

Az utolsó pillanatokra is maradt esemény: Szeitl még a dudaszó előtti pillanatban, 10-11 méterről lőttek ki Szabó Martin kapujának bal felső sarkát. Bár sokak szerint a labda nem pattant teljes terjedelmével a gólvonal mögé, a játékvezetők megadták a gólt. (13-8)

Szabó Martin-góllal kezdődött a második félidő. Fiatal kapuvédőnk tucatnyi védése után az üres kapuba is betalált – jó alaphangot adva a folytatáshoz.  Olyannyira jól ment ekkor a játék, hogy a lelátón ülők már a 40. percben vastapssal jutalmazták az addig látottakat. (18-13) A mérkőzés egyik legmeghatóbb jelenete is erre az időszakra tehető: a hetesre beállt ifi kapusunk, Vanyek Szabolcs bravúrral hatástalanította Varjú büntetőjét.

Bencze József második időkérése után némileg ...

Teljes

JAN 12
közzétette admin  január 12, 2019 13:41  Hírek

Felkészülés: öttel kaptunk ki a NEXE-től

Ötgólos vereséget szenvedett felkészülési mérkőzésen a NEXE-től kézilabdacsapatunk. Fotó: Czeti Ádám

A SEHA-liga 3. helyén álló horvát csapat éppen azt az Olympiakoszt verte ki az EHF- kupából, aki bennünket búcsúztatott még októberben a nemzetközi porondtól. A csoportkörbe került nekcseiek a Tatabányával, a Hannoverrel és a macedón Rabotnikkal találkoznak majd.

Nem a legjobb összeállításban érkeztek edzőpartnereink, ami elmondható együttesünkről is, hiszen Srečko Jerković egészségügyi problémák miatt csak hétfőn csatlakozik keretünkhöz.

Kissé pontatlan csapatunk az első félidő közepén vesztette el először a fonalat, amikor a vendégek zsinórban 6 gólt szereztek. Tőlünk igazán csak Ante Granić kapus volt dicsérhető ebben az időszakban, aki több alkalommal is jól fojtotta el a horvát támadásokat. A félidő krónikájához tartozik, hogy a 24. percben Mrđenović a nyakánál fogva rántotta le ziccerben Matićot, amiért azonnal öltözni mehetett vendégek nyolcasa.

A második félidőben lehetőséget kaptunk a felzárkózásra. Lelić mester a 7-6 elleni mezőnyjátékot gyakoroltatta csapatával, amiből több gólt is szereztünk. Különösen Gebhardt érezte meg a góllövés ízét, villámgyorsan négy gólig jutott szélsőnk. A legfőbb érdem azonban a csereként beállt Aleksandar Đurđević-é volt, aki 12 alkalommal mattolta a vendégek ...