Kedves Sportbarát!
Tisztelettel és szeretettel köszöntöm Önt a komlói kézilabda szakosztály hivatalos honlapján!

Szakosztályunk valamennyi tagját öröm tölti el, ha valaki érdeklődik a csapat iránt, felkeresi megújult weblapunkat, ahol részletes információt kaphat az idén 60. születésnapját ünneplő komlói kézilabda múltjáról, jelenéről, a szakosztályt érintő érdekességekről, amelyek mindennapi életünkkel kapcsolatosak.

Azt remélem, hogy a folyamatosan megújuló, állandó aktualitásokkal bővülő honlapunk segítségével olyan érzésekkel gazdagszik, mintha Ön is a csapat egyik meghatározó tagja lenne.

A szakosztályt működtető Komló Sport Kft. ügyvezetőjeként szerencsésnek mondhatom magam, hogy ennek a csodálatos közösségnek a tagja lehetek. Remélem, hamarosan személyesen is találkozhatunk, hogy együtt szurkoljunk valamennyi korosztályunknak a mérkőzésein!

Hajrá Komló!
Szigeti Szabolcs
ügyvezető

SZE 29
közzétette admin  szeptember 29, 2020 8:56  Hírek

Segítséget kér kézilabdacsapatunk az újrakezdéshez

A koronavírus-fertőzések után ismét előre tekint kézilabdacsapatunk. Ahhoz azonban, hogy ismét bajnoki mérkőzésen futhassanak ki a parkettre a fiúk, segítségre lesz szükség. Szigeti Szabolcs, a Komló Sport Kft. ügyvezető igazgatója felhívással fordult a komlói kézilabdát kedvelőkhöz:

SEGÍTSÉGET KÉRÜNK!

Megjelent a fény az alagút végén. Negatív tesztek jelentek meg nálunk, így kikerülhetünk a karanténból.

Ahhoz, hogy újra játszhassunk meccset még hosszú az út. Sok speciális eszközre, egyebekre van szükség a rehabilitációban, amit nem tudunk beszerezni, sajnos anyagi keretünk nem teszi lehetővé!

Nem tettük még soha, most megtesszük, mivel nem tudunk elmenni személyesen, így itt kérjük, aki tud segítse anyagilag a csapatot.

Pl.: Támogatói bérlet vásárolható Péter Szabó Fotóban 12 000 Ft, mellyel megtekinthetőek hazai meccseink!

Várunk minden felajánlást!

Köszönjük szépen!

SZE 14
közzétette admin  szeptember 14, 2020 11:30  Hírek

KORONAVÍRUS: KÖZLEMÉNYT ADOTT KI A KOMLÓ SPORT VEZETÉSE

Mint ismert, koronavírus-érintettség miatt elhalasztották a Sport36-Komló – Grundfos Tatabánya NBI-es bajnoki kézilabda-mérkőzést. Az üggyel kapcsolatban a Komló Sport kft. vezetése közleményt adott ki, melyet az alábbiakban olvashatnak.

Közlemény!

A Sport36-Komló – Eger mérkőzést követően a vendégcsapat játékosai közül többen megbetegedtek, és pozitív COVID-tesztet produkáltak. Ezúttal is jobbulást és kitartást kívánunk nekik!

Ezt követően a csapat érintett 16 játékosa és edzői házi karanténba kerültek. Elvégeztettük saját költségünkön a PCR tesztet, mely öt játékos esetében pozitív lett. A klub valamennyi előírást és egészségügyi protokollt betartott, jelentési kötelezettségének eleget tett.

A játékosok hetek óta elkülönítetten élnek, edzéseik után folyamatos fertőtlenítés volt, így a Sportközpont biztonságosan látogatható. A maszkban lévő kollégák védettek voltak, így szerencsére a sportolókon kívül más érintett nincs.

A sportolóink továbbra is hatósági karanténban vannak. Egészségügyi felügyeletüket, ellátásukat a klub nem érintett munkatársai igyekeznek a legjobb szinten biztosítani.

Szeretnénk mindenkit tájékoztatni, hogy a vírus tényleg jelen van, a tünetek 6-7 nap után jelentek meg egy két játékosnál, mint íz és szaglás vesztés, hőemelkedés, torokfájás, gyengeség! A folyamatos napi vizsgálatok, tünetmentesség után is fertőződhettek.

Kérünk mindenkit vigyázzon magára és környezetére!

A teljes ...

Teljes

SZE 10
közzétette admin  szeptember 10, 2020 10:38  Hírek

Nem hoztunk haza Orosházáról pontot

Az első félidő alapján reménykedhettünk a győzelemben, de a másodikban többször is kulcshelyzetben hibáztunk, így nem jött össze a titkon remélt győzelem.

K&H Kézilabda Liga 2. forduló:

Orosháza FKSE – LINAMAR – Sport36-Komló 24:23 (10-10)

Orosháza, Városi Sportcsarnok 400 néző V: Bíró Ádám, Kiss Olivér

KOMLÓ: Granic – Vaskó 2, Zobec 5/3, Balázs S., Grünfelder 1, Jerkovic 6/2, Csomor 2.

Csere: Djurdevic (k) Szkokán, Jóga 2, Takács 2, Oláh T., Sunajko 1, Hoffmann 2. Vezetőedző: Kilvinger Bálint

OROSHÁZA: Özmusul, Majdán – Sakic 1, Döme 2, Peskov 6, Lele 4, Ushal 1, Kiss 3, Kancel, Tóth K. 5, Németh 2, Molnár, Pásztor, Lászlai, Csányi Vezetőedző: Ratko Djurkovic

Hétméteresek: 3/3 illetve 7/5 Kiállítások: 16p illetve 6p

Az eredmény alakulása: 5.p 1-1 10.p 2-3 15.p 5-6 20.p 8-9 25.p 8-9 35.p 14-11 40.p 16-13 45.p 18-15 50.p 21-18 55.p 23-21

Kilvinger Bálint: „Túl sokat hibáztunk.”

Jól kezdődött számunkra az orosházi kaland. Jerkovic adta meg az alaphangot játékunknak. Gólját követően volt, hogy kettővel is elléptünk a hazaiaktól. (5-3)

9-8-as vezetésünknél 6 percig egyik alakulat sem tudott rést találni ellenfele védelmén. Sajnos a gólképtelenséget Lelének sikerült megtörni, amivel egyenlítettek a zöld-sárgák (9-9).

Érdekesség, hogy a félidő folyamán négy alkalommal találtunk be az árván hagyott orosházi kapuba, de ez is csak az X-re ...

Teljes

SZE 9
közzétette admin  szeptember 09, 2020 10:17  Hírek

Orosházán folytatja az Eger ellen lendületet vett kézilabdacsapatunk

Nehéz mérkőzés elé néz NBI-es kézilabdacsapatunk szerdán. A tavalyi évhez képest egységesebb képet mutató alföldi együttes mindössze 5 góllal kapott ki az első fordulóban a nemzetközi szinten is érdekelt Gyöngyös ellen.

Olyan bajnoki csata következik, ahol csak a győzelem lehet az elfogadható eredmény. A sorsolás miatt a mérkőzések sűrű programjában nem engedhetjük meg magunknak azt, hogy az ilyen típusú mérkőzéseket ne nyerjük meg – fogalmazott Ratko Djukovic az Orosháza honlapján. Ehhez persze lesz egy-két szava Kilvinger Bálintnak is, aki éppen a montenegrói mester segítőjéből lépett előre egyet, tette sikeres csapattá a Komlót.

Az Eger ellen káprázatosan védő Granic Ante amondó, hogy teljesen más mérkőzésre kell számítani Orosházán. Ismerve Djurkovic mester stílusát, nagyon kemény meccsre van kilátás. Elsősorban a jó védekezést kell átvenni a nyitó fordulóból.

Legutoljára 2017 szeptemberében léptünk pályára Orosházán, akkor 25-24-es győzelmet arattunk.

Orosháza FKSE – LINAMAR – Sport36-Komló

Orosháza, Városi Sportcsarnok V: Bíró Ádám, Kiss Olivér

SZE 7

Sajtótájékoztató: "A második félidőben kijött a különbség”

A Sport36-Komló – Eger (32-27) mérkőzés főszereplői mondták:

Tóth Edmond, az Eger vezetőedzője: „Az első félidő jól sikerült, amit elterveztünk, a gyors kontrajátékból sok gólt tudtunk lőni. Ezzel lehetett esélyünk, hiszen tudtuk, jó védekezése van a Komlónak, nekünk ezzel az állománnyal, nem sok esélyünk van. Az első félidőben ez működött – igaz kapusunknak rengeteg jó védése volt. Fel kell nőni a feladathoz, mert a második félidőben hitetlenül jöttünk ki a pályára, nem tudtuk beletenni azt a kis pluszt, hogy meccsben maradjunk. Ekkor ellenfelünk már jól játszott, magabiztos volt, jobban tudták forgatni a csapatot. Közé tudták tenni azt a különbséget, amivel sima győzelmet arattak.”

Balogh Tibor az Eger kapuvédője: „Úgy jöttünk ide, hogy egy nagyon nehéz mérkőzés vár ránk. Bármilyen csapat jön Komlóra, itt mindenki megszenved. Az első félidőben úgy éreztem, hogy mindenki nagyon agresszív, nagyon akar. A második félidőben éppen ebből az agresszivitásból vettünk vissza, amit a Komló kihasznált. Pozitívan gondolkodom, úgy érzem napról napra jövünk előre. És ez jól fog elsülni a jövőben. Rédei István kiesése törés volt, mert nagy pluszt jelent számunkra védekezésben.”