Kedves Sportbarát!
Tisztelettel és szeretettel köszöntöm Önt a komlói kézilabda szakosztály hivatalos honlapján!

Szakosztályunk valamennyi tagját öröm tölti el, ha valaki érdeklődik a csapat iránt, felkeresi megújult weblapunkat, ahol részletes információt kaphat az idén 60. születésnapját ünneplő komlói kézilabda múltjáról, jelenéről, a szakosztályt érintő érdekességekről, amelyek mindennapi életünkkel kapcsolatosak.

Azt remélem, hogy a folyamatosan megújuló, állandó aktualitásokkal bővülő honlapunk segítségével olyan érzésekkel gazdagszik, mintha Ön is a csapat egyik meghatározó tagja lenne.

A szakosztályt működtető Komló Sport Kft. ügyvezetőjeként szerencsésnek mondhatom magam, hogy ennek a csodálatos közösségnek a tagja lehetek. Remélem, hamarosan személyesen is találkozhatunk, hogy együtt szurkoljunk valamennyi korosztályunknak a mérkőzésein!

Hajrá Komló!
Szigeti Szabolcs
ügyvezető

OKT 1
közzétette admin  október 01, 2017 12:31  Hírek

Orosházán szereztük második győzelmünket

Ha egy üzlet beindul. A Csurgó legyőzését követően az Orosháza is kapitulált Kilvinger Bálint együttese előtt. A siker értékét növeli, hogy – szurkolóink hathatós támogatásával – idegenből hoztuk el a két pontot. Fotó: archív

A házigazda Orosháza kezdett jobban, gyorsan kétgólos előnyre tett szert. Különösen Zoran Radojević volt elemében – hat perc alatt négyszer is bevette kapunkat. A10. perc táján sikerült rendezni a sorainkat olyannyira, hogy Grünfelder góljával a vezetést is megszereztük.

Az igazi fordulópont valójában a 19. perctől jött el. Jerkovićék elképesztő sorozatot produkáltak, zsinórban kilencszer találtak be Herjeczkiék kapujába.

Hatgólos vezetésünkkel (9-15) indult a második játékrész, aminek felét hat perc alatt lefaragták a hazaiak. Sőt az 50. percben már 20-20-at mutatott az eredményjelző. Jött ennél rosszabb is: Németh Gábor kétszer is előnyhöz juttatta a zöld-sárgákat.

Az utolsó négy percben szigorítottunk a védekezésen. Ennek köszönhetően már nem zörrent meg a hálónk, viszont Pribanić és Gebhardt betalált, így összességében megérdemelt győzelmet arattunk az Orosháza felett.

K&H Kézilabda Liga 4. forduló:

Orosházi FKSE-Linamar – Sport36-Komló 24:25 (9-15)

Orosháza, Eötvös-csarnok 500 néző V: Bíró Ádám, Kiss Olivér

KOMLÓ: SELYMES – GEBHARDT 6, Obradović 2, Balázs 2, JERKOVIĆ ...

Teljes

SZE 29
közzétette admin  szeptember 29, 2017 14:16  Hírek

Optimistán utazunk Orosházára

A Csurgóval szembeni sikert követően önbizalommal várja az Orosháza elleni találkozót a Sport36-Komló kézilabdacsapata.

A negyedik fordulóban az Orosháza vendége lesz Kilvinger Bálint együttese. A Csurgó elleni két pontnak köszönhetően érthetően jó hangulatban teltek a hétközi edzések,amelyen már részt vett a vírusos betegségből lábadozó Ante Granić is.

Kapuspárja, Selymes Attila, a kék-fehérek kapitánya optimistán tekint a mérkőzés elé. Véleménye szerint fekszik nekünk a házigazdák stílusa, amit bizonyít, hogy többször is nyerni tudtunk az alföldi városban, ráadásul egy busznyi szurkoló is elkíséri a csapatot, akik belehajszolhatják csapatunkat a győzelembe.

Selymes Attila elmondta, hogy az orosházi játékosok közül a kapus Herjeczki Balázzsal és Németh Gáborral ápol baráti kapcsolatot, akiket jó NB I-es játékosoknak tart.  Úgy véli, hogy Zoran Radojević a házigazdák legjobb játékosa, akit ha sikerül kikapcsolni megszerezhetjük a győzelmet.

Győztek az ifik a Csurgó ellen

Ificsapatunk óriási küzdelemben szerezte meg első győzelmét a bajnokságban. A serdülők gólszegény mérkőzésen kaptak ki kettővel a Csurgótól.

A 44. percben még döntetlenre álltak serdülőink (12-12), a végjátékban a vendég csurgóiak koncentráltak jobban.

Serdülő 1. osztály 3. forduló:

Sport36-Komló – Csurgói KK 13-15 (6-6)

Komló, Városi Sportközpont 100 néző V: Rozina, Szászfai

KOMLÓ: Vanyek – Finta 1, Illés 3, Mihályfi 1, Tullner, Lovász 1, Trischler 1.

Csere: Szilágyi (k) Kovácsevics 6, Beck, Hiegl, Apostolow, Somodi, Hörnyéki, Begovácz, Edző: Nagy Zoltán

Hétméteresek: 6/3 illetve 4/2   Kiállítások: 10p  illetve 12p

Nagy Zoltán edző: „Védekezésünk rendben volt, viszont támadásban ennyi helyzetet nem lehet büntetlenül kihagyni. Ennek ellenére jó úton haladunk a fejlődésben.”

*     *     *

Az 51. percben már 3 góllal is vezettünk (22-19), a Csurgó azonban kiegyenlített. Egy perccel a vége előtt Nyers Tamás lőtt betörésből gólt. A vendégek támadhattak az ikszért, de Szilágyi két ziccert is megfogott az utolsó másodpercekben.

Ifjúsági 1. osztály 3. forduló:

Sport36-Komló – Csurgói KK 26:25 (14-13)

KOMLÓ: SZILÁGYI – Trischler1, KEMÉNY 7, Oberritter 3, KAÁLI NAGY 3, GAJDOS 2, Takács 2. Csere: Tullner A. (k), NYERS T. ...

Győztek a serdülők Budakalászon

A Budakalász otthonában győztek serdülőink. Az ifik kilenccel kaptak ki.

Nagyon fontos győzelmet aratott serdülő csapatunk a Budakalász otthonában. Három perccel a vége előtt még döntetlenre álltak a csapatok, de a hajrá a komlóiaké volt.

Serdülő 1. osztály 2. forduló:

CYEB Budakalász – Sport36-Komló 22-25 (11-12)

Budakalász, 50 néző V: Csorba, Köllő

KOMLÓ: Vanyek – Finta 3, ILLÉS 6, Mihályfi 3, Lovász 2, KOVÁCSEVICS 4, Hiegl 2.

Csere: Kiss D. (k), Tullner, BECK 5, Apostolow, Somodi, Hörnyéki. Edző: Szappanos Gergely

Szappanos Gergely (Nagy Zoltánt helyettesítve): „Nehéz mérkőzésen az utolsó pár percben szerencsére jó döntéseket hoztunk, amivel sikerült a mérkőzést megnyerni. Gratulálok a fiúknak!

A hazai sárga mezes csapat már korán átvette a mérkőzés irányítását. Gyakorlatilag az első félidőben eldőlt a két pont sorsa.

Ifjúsági 1. osztály 2. forduló

CYEB Budakalász – Sport36_komló 31-22 (16-7)

Budakalász, 100 néző V: Csorba, Köllő

KOMLÓ: SZILÁGYI – BALOGH 6, Pataki 1, Oberritter 1, GAJDOS 2, Nyers 2, Finta 1 Csere: Tullner A. (k), Illés 2, Kaáli Nagy 2, Kemény 3, PUTNOKI 4, Takács. Edző: Szappanos Gergely

Szappanos Gergely:„A múlt heti mérkőzéshez képest most a védekezésünk működött jobban. Támadásban kicsit határozatlanok voltunk, ...