Kedves Sportbarát!
Tisztelettel és szeretettel köszöntöm Önt a komlói kézilabda szakosztály hivatalos honlapján!

Szakosztályunk valamennyi tagját öröm tölti el, ha valaki érdeklődik a csapat iránt, felkeresi megújult weblapunkat, ahol részletes információt kaphat az idén 60. születésnapját ünneplő komlói kézilabda múltjáról, jelenéről, a szakosztályt érintő érdekességekről, amelyek mindennapi életünkkel kapcsolatosak.

Azt remélem, hogy a folyamatosan megújuló, állandó aktualitásokkal bővülő honlapunk segítségével olyan érzésekkel gazdagszik, mintha Ön is a csapat egyik meghatározó tagja lenne.

A szakosztályt működtető Komló Sport Kft. ügyvezetőjeként szerencsésnek mondhatom magam, hogy ennek a csodálatos közösségnek a tagja lehetek. Remélem, hamarosan személyesen is találkozhatunk, hogy együtt szurkoljunk valamennyi korosztályunknak a mérkőzésein!

Hajrá Komló!
Szigeti Szabolcs
ügyvezető

FEB 23
közzétette admin  február 23, 2018 8:45  Hírek

Újabb pontokat hoztunk Csurgóról

Nagyon beindultak serdülőink. Nagy Zoltán csapata öt nap alatt négy pontot szerzett. 50 percig állt a zászló ifistáinknak, végül a hazaiak kerekedtek felül. Fotó: archív

Ifjúsági I. osztály 14. forduló:

Csurgói KK – Sport36-Komló 27:21 (11-8)

Csurgó, Sótonyi László Sportcsarnok 80 néző V: Atyimov, Jáger

KOMLÓ: SZILÁGYI – Trischler 1, Kemény 1, Kaáli Nagy 3, Gajdos 1, NYERS 8, Balogh 3 Csere: Tullner (k), Putnoki, Kovácsevics, Finta, Illés 4, Takács, Magyar. Edző: Szappanos Gergely

Szappanos Gergely edző: „Az 50. percben még csak 1 góllal vezetett a Csurgó. Ha bátrabbak vagyunk, akár meglepetés is születhetett volna. Reméljük Kemény sérülése nem súlyos.”

A tabella: … 7. Csurgó 12p 8. FTC 10p 9. Budakalász 8p 10. SZESE ETO 7p 11. RÉV TSC 6p 12. Sport36-Komló 4p

Serdülő I. osztály 14. forduló:

Csurgói KK – Sport36-Komló 18:24 (10-12)

Csurgó, Sótonyi László Sportcsarnok 35 néző V: Atyimov, Jáger

SPORT- KOMLÓ: VANYEK – HIEGL, FINTA 4, KOVÁCSEVICS 5, LOVÁSZ 1, ILLÉS 5, BECK 3. Csere: SZILÁGYI (k), BEGOVÁCZ 1, APOSTOLOW, MIHÁLYFI, VARGA SZ.4, SOMODI 1, TULLNER Á., FÖLDVÁRI.  Edző: Nagy Zoltán

Kiállítások: 4p illetve 8p  Hétméteresek: 4/1 illetve 4/3

Nagy Zoltán edző: „Ezzel a mentalitással hegyeket tudunk megmozgatni. Csupa ...

Egy másodpercen múlott a győzelmünk – ötödik a Komló

Mindössze egy másodpercen múlt a két pont Gyöngyösön. Krivokapić az utolsó pillanatban egyenlített. Az egy ponttal ötödik a Komló. Fotó: Gebhardt ismét főszereplő volt (archív)

Nagy csatát hozott a Komló gyöngyösi vendégjátéka. Két góllal csak a 9. percben – Sunajko Filip révén – tudtunk ellépni (3-5) a hazaiaktól, akiknek a 24. percre sikerült leutánozni csapatunkat. (11-9) A félidő végül döntetlennel zárult. (12-12)

Jobban jöttünk ki a pihenőből. Ugyanis a második félidő Marković- és Jerković-gólokkal indult.  De örömünket beárnyékolta, hogy Balázs Sándort a játékvezetők – harmadik két perce miatt – piros lappal kizárták a játékból. Ennek ellenére a mérkőzés e szakasza rólunk szólt. A 45. percben Gebhardt 15-20-ra módosította az állást.

A hazaiak támadójátéka feljavult. Előnyünk egészen az 57. percig tartott. Ekkor Urbán „üreskapus” góllal egyenlített (25-25)

A következő támadásnál Jerković  talált be (25-26), majd lőttünk egy „meg nem adott” gólt, végül Krivokapić másodpercekkel a záró sípszó előtt hozta döntetlenre a meccset.

Az elpuskázott lehetőség ellenére remekül helytállt csapatunk, a megszerzett 1 ponttal az ötödik helyre lépett fel a tabellán a Kilvinger-csapat.

K&H férfi kézilabda liga, 18. forduló:

Braun Gyöngyös ...

Teljes

FEB 19
közzétette admin  február 19, 2018 8:43  Hírek

Mindkét utánpótláscsapatunk győzött riválisa ellen

Nem volt rossz ómen a 13. forduló. Fölényes győzelmet aratott serdülő- és ificsapatunk is a Budakalász ellen.

A győzelem reményében léptek pályára serdülőink a sereghajtó Budakalász ellen. A mérkőzés összességében a papírformának megfelelően alakult. Igaz, Nagy Zoltán csapata már ötgólos előnyben is kézilabdázott, a vendégek a második félidő közepére 1 gólra csökkentették a hátrányt. (15-14) Ez a nap azonban a komlóaikról szólt: Kovácsevicsék fokozatosan elhúztak, végül megérdemelt nyolcgólos győzelmet arattak a Budakalász ellen.

Serdülő I. osztály 13. forduló:

Sport36-Komló – CYEB Budakalász 24-16 (11-9)

Városi Sportközpont 150 néző V: Kóbor, Tasnádi

KOMLÓ: VANYEK – Hiegl, KOVÁCSEVICS 8/4, Lovász 1, Finta 3, ILLÉS 3, BECK 4. Csere: Begovácz 1, Ivicz, Apostolow 2, Mihályfi, Varga Sz. 1, Tullner 1/1, Földvári, Edző: Nagy Zoltán

Kiállítások: 10p illetve 6p  Hétméteresek: 5/5 illetve 5/2

Nagy Zoltán edző: „Úgy néz ki jó ösvényen haladunk. Gratulálok a srácoknak. Megyünk tovább.”

A tabella:    8. Csurgó 10p 9. Budaörs 8p 10. Sport36-Komló 6p 11. KSI 3p 12. Budakalász 0p

*     *     *

Közel öthónapos eredménytelenség után szerezte meg második győzelmét ificsapatunk a kiemelt bajnokságban. Szappanos Gergely tanítványai már a kezdő sípszót követően begyújtották a rakétákat: ...

Teljes

FEB 16
közzétette admin  február 16, 2018 19:07  Hírek

Gyöngyösön folytatjuk szombaton

A pontszerzés reményében utazik csapatunk Gyöngyösre a K&H Kézilabda Liga 18. fordulójában. A két csapat közötti 9 pontos különbség ellenére nem vár egyszerű mérkőzés Grünfelderékre.  Fotó: archív – az őszi meccsen komlói győzelem született

A kényelmetlen helyzetben lévő házigazdák számára minden mérkőzés hatalmas téttel bír, mint mondják, minden megszerzett pontnak óriási jelentősége lesz a végelszámolásnál.

„Nem lesz könnyű dolgunk a Komló ellen, de egyértelműen a két pont megszerzéséért fogunk harcolni, és az utána következő mérkőzéseken is mindent megteszünk majd, hogy felkapaszkodjunk a tabellán a célként megfogalmazott 10. hely környékére” – fogalmazott Konkoly Csaba, a gyöngyösiek mestere a mérkőzés előtt honlapjukon.

Szerencsére nekünk nem ennyire „forró” a helyzetünk. Kilvinger Bálint legénysége egyelőre biztonságot nyújtó távolságból szemléli a kiesésért folytatott harcot. Sőt, egy esetleges győzelemmel már az 5. helyről várhatnánk a – Skaliczki László által irányított – Vác komlói vendégjátékát.

Kovács Márk „B” és junior válogatott beállósunk jó teljesítmény nyújtott az Orosháza ellen. A fiatal játékos úgy vélekedik, hogy szombaton nehéz mérkőzés vár ránk, mert a hazaiak bár kieső helyen állnak, remek játékosok alkotják csapatukat. Például Milorad Krivokapić, aki a közelmúltban szétesett székelyudvarhelyi együttesből igazolt néhány ...