Kedves Sportbarát!
Tisztelettel és szeretettel köszöntöm Önt a komlói kézilabda szakosztály hivatalos honlapján!

Szakosztályunk valamennyi tagját öröm tölti el, ha valaki érdeklődik a csapat iránt, felkeresi megújult weblapunkat, ahol részletes információt kaphat az idén 60. születésnapját ünneplő komlói kézilabda múltjáról, jelenéről, a szakosztályt érintő érdekességekről, amelyek mindennapi életünkkel kapcsolatosak.

Azt remélem, hogy a folyamatosan megújuló, állandó aktualitásokkal bővülő honlapunk segítségével olyan érzésekkel gazdagszik, mintha Ön is a csapat egyik meghatározó tagja lenne.

A szakosztályt működtető Komló Sport Kft. ügyvezetőjeként szerencsésnek mondhatom magam, hogy ennek a csodálatos közösségnek a tagja lehetek. Remélem, hamarosan személyesen is találkozhatunk, hogy együtt szurkoljunk valamennyi korosztályunknak a mérkőzésein!

Balatonfüredi KSE–Ceglédi KKSE 34–23

A Vác hiába verte meg simán az utolsó Orosházát a K&H férfi kézilabdaliga utolsó fordulójában, így is kiesett, mert a Gyöngyös–Ferencváros mérkőzésen 26–26-os döntetlen született. A Vác mellett a Gyöngyöst és a Ferencvárost is fenyegette még a kiesés réme, de egy egymás elleni döntetlennel kéz a kézben bent maradhattak. És bent is maradtak.

Az Orosháza mellett így a Vác búcsúzik az első osztálytól.

A győztes mindent visz – az 5. hely a tét

A Budakalász együttesét fogadja a Sport36-Komló a bajnokság záró fordulójában. A forduló egyik legnagyobb érdeklődéssel találkozóján az ötödik hely megszerzése a tét.

Az előkelő 5. hely megszerzése reményében csap össze a Komló a Budakalásszal a bajnokság záró napján. Ha kizárólag a statisztikát vennénk alapul, akkor a vendég kék-sárgák felé billenne a mérleg nyelve, hiszen az NBI-ben lejátszott három eddigi mérkőzést Nagy Bencéék nyerték. Ősszel Budakalászon 30-28-as hazai győzelem született, míg a tavalyi sorozatban 22-27-re, 23-34-re nyert ellenünk riválisunk.

A szombati mérkőzésen sem lesz könnyebb dolgunk, a vendégek idegenben 4 győzelemnél és 2 döntetlennél járnak. Ezek közül is kiemelkedik a Szegedről elhozott 1 pontjuk. Bár tavaly, első szezonjukban a negyedik helyen zártak, vélhetően az 5. hely is kellő motivációt jelent Forgács Gyula csapatának.

Jó a hangulat Komlón. Minden idők egyik legsikeresebb szezonját tudhatjuk le az 5. hellyel. Ezt csak a Skaliczki-érában elért 4. helyezésünk „übereli”. Az elégedettségünket és harckészségünket fokozza, hogy együttesünk érdekelt a Ligakupa döntőjében, melynek két mérkőzésére a jövő héten kerül sor. A hosszúra nyúlt szezon, a jó szereplés sajnos áldozatokkal is jár ...

Teljes

MÁJ 4
közzétette admin  május 04, 2018 10:27  Hírek

Serdülő-bravúr a záró fordulóban

A bajnokság élcsoportjához tartozó Tatabányát győzte le serdülőcsapatunk a pontvadászat utolsó fordulójában. Ifjúsági csapatunk jól helytállt a bajnoki éremre is esélyes Komárom megyei együttes ellen. Nagyobb összpontosítással akár pontot is szerezhetett volna.

Az első félidő közepén már háromgólos előnyre tett szert a Tatabánya serdülőcsapata. Ezt igaz sikerült kiegyenlíteni, de az utolsó akcióval mégis a vendégek térhettek előnnyel pihenőre. A második félidő első harmada viszont a Komlóé volt. 15-11 után még felzárkózott a vendégcsapat egy gólra, de Illésék ezen a napon győzelemre voltak „beoltva”.

Serdülő I. osztály 22. forduló:
Sport36-Komló – Grundfos Tatabánya 23:17 (9-10)
Városi Sportközpont 50 néző V: Kóbor András, Tasnádi László

KOMLÓ: VANYEK – Trischler 2, FINTA 3, Apostolow, KOVÁCSEVICS 3/1, ILLÉS 7, Beck 1. Csere: Földvári, Bazsa, Lovász 1, SOMODI 3, Mihályfi 1/1, Tullner 2. Edző: Nagy Zoltán

Kiállítások: 6p illetve 4p      Hétméteresek: 2/1 illetve 3/2

Nagy Zoltán: „Örülök, hogy méltóképpen tudtuk lezárni az idényt. Óriási szívvel, akarattal és tudatos játékkal sikerült legyőzni az előkelőbb helyen álló Tatabányát.”

Sokáig meccsben volt ifi csapatunk is a vendég kék-fehérekkel, ám amikor átléphették volna a „küszöböt” mindig becsúszott egy-egy hiba.

Tízzel verte a Nagyatádot U22-es csapatunk

A bajnoki bronzérem várományosát, a Rinyamenti KC-t vertük 10 góllal az NB II-es kézilabda-bajnokság 20. fordulójában.

Közel 20 percig volt kétséges a mérkőzés kimenetele, azt követően fokozatosan elhúzott a Komló. A félidei hétgólos előny az 52. percre 10-re hízott. Le a kalappal a csapat játékosai előtt, négyük a ceglédi bajnoki lefújása után 15 órával ismét parketten voltak.

NBII Dél-nyugati csoport 20. forduló:

Sport36-Komló – Rinyamenti KC 32:22 (15-8)

Városi Sportközpont 100 néző V: Száva, Szegedi

KOMLÓ: SZABÓ M. – SZKOKÁN 13/1, KEMÉNY 9, GAJDOS, KOVÁCS M. 1, Nyers 2, Hoffmann  Cs: Tullner A. (k), Sunajko F. 1, KAÁLI NAGY 2, Putnoki, BALOGH 4/1, Gyenes, Magyar.  Edző: Péter Szabó Dávid

Péter Szabó Dávid: „Fegyelmezett védekezésünknek és a sok könnyű gólunknak köszönhetjük nagyarányú győzelmünket.”

Kiállítások:  8p illetve 6p  Hétméteresek: 5/2 illetve 3/3

A táblázat élcsoportja: 1. NEKA 37p 2. Nagykanizsa 32p 3. Rinyamenti KC 29p 4. Kalocsa 24p 5. Hőgyész 24p 6. Mecseknádasd 22p Sport36-Komló 20p …

A kék-fehérek az utolsó előtti fordulóban a Kaposvár otthonába látogatnak (május 5.)