Kedves Sportbarát!
Tisztelettel és szeretettel köszöntöm Önt a komlói kézilabda szakosztály hivatalos honlapján!

Szakosztályunk valamennyi tagját öröm tölti el, ha valaki érdeklődik a csapat iránt, felkeresi megújult weblapunkat, ahol részletes információt kaphat az idén 60. születésnapját ünneplő komlói kézilabda múltjáról, jelenéről, a szakosztályt érintő érdekességekről, amelyek mindennapi életünkkel kapcsolatosak.

Azt remélem, hogy a folyamatosan megújuló, állandó aktualitásokkal bővülő honlapunk segítségével olyan érzésekkel gazdagszik, mintha Ön is a csapat egyik meghatározó tagja lenne.

A szakosztályt működtető Komló Sport Kft. ügyvezetőjeként szerencsésnek mondhatom magam, hogy ennek a csodálatos közösségnek a tagja lehetek. Remélem, hamarosan személyesen is találkozhatunk, hogy együtt szurkoljunk valamennyi korosztályunknak a mérkőzésein!

Hajrá Komló!
Szigeti Szabolcs
ügyvezető

DEC 9
közzétette admin  december 09, 2017 13:01  Hírek

Budakalászon indulnánk felfelé

Az őszi kör utolsó mérkőzésén a Budakalász otthonába látogat a Sport36-Komló. Fotó: archív

K&H Kézilabda Liga 13. forduló:

CYEB Budakalász – Sport36-Komló

Budakalász, Omszk park 1. V: Bacs, Bóna

2017.12. 09. 18 óra

Csapatunk kezdi kiheverni a Cegléd elleni kudarc nyomait. A hangulat már lassacskán a régi. Ezt támasztotta alá Katzirz Dávid, a Sport36 védője is, aki azt is elmondta, hogy a Cegléd elleni hibákból tanulva a héten próbáltak javítani a támadás-befejezéseken. Az egykori válogatott játékos arra hívta fel a figyelmet, nem lesz egyszerű dolga csapatunknak Budakalászon, mert a hazaiaknak minden posztra legalább két egyforma képességű játékos jut.

A Budakalász a 10. helyen áll a bajnokságban 9 pontjával mindössze három egységgel van lemaradva a Komlótól. Nem számíthatunk sok jóra szombaton, hiszen a hazaiak jó passzban vannak. Bár legutóbb a Veszprémtől kikaptak, de az utolsó 5 meccsükön 6 pontot gyűjtöttek. (Nem mellékesen – óriási visszhangot keltve – pontot hoztak el a Szeged otthonából.)

Egyre jobb formában kézilabdáznak játékosai: a svéd Berggren lassan kezdi „megérni a pénzét”, a balszélső Fekete Dávid pedig meghívót kapott a válogatott bő keretébe is.

Nálunk nagy kedvvel kapcsolódott be a munkába – kéztörését ...

Teljes

DEC 3

Van, hogy semmi sem sikerül – 8 góllal kapott ki a Komló otthon

Eszelős mérkőzésen, a második félidőben veszítettük el végkép a fonalat. Pallag, a vendégek kapusa nemcsak kivédte a szemünket, hanem gólt is lőtt.

Gyászszünettel kezdődött a találkozó. A kézilabdabarátok a Gagarin Iskola napokban elhunyt igazgatójára, kézilabdaedzőre emlékeztek néma főhajtással.

Valahogy semmi sem jött be a Cegléd elleni találkozón. Igaz, az elején még mindkét csapat egyaránt számolatlanul követte el a hibákat. Már az is gyanús volt, hogy a 6. percben született meg az első gól. (Nekünk ez csak a 10. percre sikerült.) Jó teljesítményt a pályán ekkor Ante Granić és Pallag Péter nyújtott csak, akik 5 perc alatt „nagybetűsre” védték magukat a kapukban.

Pribanić révén még 3-2-re vezettünk, de támadásban ezt követően is egymást múlták alul a csapatok. Többször találták el a kapufát és a másik kapusát, mint ahány gól született a találkozón.  Ebből végül a ceglédiek jöttek jobban ki: 30 perc felejtős játék után 6-5-ös vezetéssel vonulhattak öltözőbe.

Pribanić-góllal kezdődött a második félidő, de a vezetést Marković találatával csak a 42. percben sikerült átvenni. A 44. percben Pribanić még utoljára előnyhöz juttatta a ...

Teljes

DEC 2
közzétette admin  december 02, 2017 9:08  Hírek

Szombaton este a Cegléd látogat Komlóra

A hatodik a tizedikkel csap össze az NB I-es kézilabda-bajnokság őszi szezonjának utolsó előtti fordulójában. Fotó: archív

Papíron ugyan a Kilvinger-csapat az esélyesebb, de élénken az emlékekben él, hogy a 2016/17-es bajnokság nyitányán a Cegléd elvitte mindkét pontot Komlóról.

A vendégek jó sorozatot tudhatnak be: legutóbb a Szegedtől kaptak ki, igaz csak 4-gyel, ám még novemberben két döntetlent is fel tudnak mutatni. Otthon az Egerrel, idegenben a Váccal osztozkodtak meg a pontokon.

Balázs Sándor, csapatunk védőspecialistája szerint a Füred elleni labdavesztéseket kell minimalizálni, mert a gyors támadásokat vezető Cegléd ezt kihasználhatja. A korábbi balmazújvárosi játékos úgy véli, megfontoltan, higgadtan kell támadnunk, akkor feltörhetjük a vendégek védelmét.

A csapatból továbbra is hiányzik majd Gebhardt Ádám, a posztján Szkokán Szabolcsot veti be Kilvinger Bálint.

Közel voltunk a pontszerzéshez Füreden

Le a kalappal csapatunk előtt. Többször is négy, egyszer pedig öt gólról állt fel a Balatonfüreddel szemben, végül csak apróságokon múlott a pontszerzés. Fotó: M4 – HegyhátMédia

Bátran kezdett a Komló a Füred otthonában. Grünfelder találatával 5-4-re vezettünk a 10. percben.  Ezt követően szigorított a házigazda a védekezésén, mi pedig több hibát is elkövettünk támadásban, amivel meglépett Csoknyai István együttese. Kettős emberhátrányból sikerült visszakapaszkodnunk, de 7-7 után három „könnyű” gólt is kaptunk. Ráadásul a végjáték sem a miénk volt, így kissé túlzó, négygólos füredi előnnyel zárult az első játékrész.

A második félidő Sunajko-góllal kezdődött, de jó 10 percig nem sikerült közelebb araszolnunk a piros-fehérekhez. A 42. perctől viszont ismét meccsbe „állt” csapatunk. Több szép megoldással – Jerković háttal, láb alatt passzolt Pribanićnak, Granić a padról visszafutva védett ziccert, Marković a kezdőpontról lőtt az üres füredi kapuba – feljöttünk egy gólra is.

Egy perccel a lefújás előtt, 24-22-nél Jerković átlövésből mattolta Fazekast. A fürediek utolsó támadásánál megszereztük a labdát, de a játékvezetők visszaadták a hazaiaknak, akik éltek a lehetőséggel, s a 18 éves Máthé Dominik révén góllal zárták a mérkőzést. ...