Kedves Sportbarát!
Tisztelettel és szeretettel köszöntöm Önt a komlói kézilabda szakosztály hivatalos honlapján!

Szakosztályunk valamennyi tagját öröm tölti el, ha valaki érdeklődik a csapat iránt, felkeresi megújult weblapunkat, ahol részletes információt kaphat az idén 60. születésnapját ünneplő komlói kézilabda múltjáról, jelenéről, a szakosztályt érintő érdekességekről, amelyek mindennapi életünkkel kapcsolatosak.

Azt remélem, hogy a folyamatosan megújuló, állandó aktualitásokkal bővülő honlapunk segítségével olyan érzésekkel gazdagszik, mintha Ön is a csapat egyik meghatározó tagja lenne.

A szakosztályt működtető Komló Sport Kft. ügyvezetőjeként szerencsésnek mondhatom magam, hogy ennek a csodálatos közösségnek a tagja lehetek. Remélem, hamarosan személyesen is találkozhatunk, hogy együtt szurkoljunk valamennyi korosztályunknak a mérkőzésein!

Két pontot szerzett Budaörsön U14-es csapatunk

Ismét pontot, sőt pontokat szerzett a kiemelt bajnokságban szereplő U14-es együttesünk. Kollai Tamás csapata két kör után 4 ponttal áll a táblázaton. Fotó: archív

Az első találkozóhoz tartozik, hogy a fiúk reggel hatkor indultak Budaörsre, és már 10 órakor pályán voltak.

FU14 1. osztály C csoport 2. forduló:

Pénzügyőr – Komló Sport KC 29-16 (17-8)

Budaörs, Városi Uszoda és Sportcsarnok 40 néző V: Bába, Horváth P.

Komló: Kiss D. (k), Benkő (k) – Begovácz 5/1,Bazsa 4, Hörnyéki 2/2, Ivicz 2, Mátéka 1, Varga Sz. 1, Horváth L. 1, Hiegl Cs., Deleznyák, Filomela, Fónai, Varga R.,

Edző: Kollai Tamás

Kiállítások: 6perc illetve 2perc  Hétméteresek: 1/1 illetve 3/3

Komló Sport KC –  Budakalász 29-21 (18-9)

Budaörs, 30 néző V: Bába, Horváth P.

Komló: Kiss D. (k) Benkő (k) – Begovácz 7, Varga Sz. 6, Hörnyéki 4/1, Ivicz 4/1 Bazsa 3, Mátéka 2, Deleznyák 1, Filomela 1, Hiegl 1,  Fónai, Varga R., Horváth L.

Kiállítások: 6perc illetve 8perc Hétméteresek: 4/4 illetve 2/2

Kollai Tamás: „A korai utazás lehetett az oka a Pénzügyőr elleni álmos játéknak. Szerencsére a második mérkőzésre felébredtünk!”

A fiúk legközelebb – október 15-én Budakalászon lépnek pályára, majd – ...

Teljes

OKT 1
közzétette admin  október 01, 2017 12:31  Hírek

Orosházán szereztük második győzelmünket

Ha egy üzlet beindul. A Csurgó legyőzését követően az Orosháza is kapitulált Kilvinger Bálint együttese előtt. A siker értékét növeli, hogy – szurkolóink hathatós támogatásával – idegenből hoztuk el a két pontot. Fotó: archív

A házigazda Orosháza kezdett jobban, gyorsan kétgólos előnyre tett szert. Különösen Zoran Radojević volt elemében – hat perc alatt négyszer is bevette kapunkat. A10. perc táján sikerült rendezni a sorainkat olyannyira, hogy Grünfelder góljával a vezetést is megszereztük.

Az igazi fordulópont valójában a 19. perctől jött el. Jerkovićék elképesztő sorozatot produkáltak, zsinórban kilencszer találtak be Herjeczkiék kapujába.

Hatgólos vezetésünkkel (9-15) indult a második játékrész, aminek felét hat perc alatt lefaragták a hazaiak. Sőt az 50. percben már 20-20-at mutatott az eredményjelző. Jött ennél rosszabb is: Németh Gábor kétszer is előnyhöz juttatta a zöld-sárgákat.

Az utolsó négy percben szigorítottunk a védekezésen. Ennek köszönhetően már nem zörrent meg a hálónk, viszont Pribanić és Gebhardt betalált, így összességében megérdemelt győzelmet arattunk az Orosháza felett.

K&H Kézilabda Liga 4. forduló:

Orosházi FKSE-Linamar – Sport36-Komló 24:25 (9-15)

Orosháza, Eötvös-csarnok 500 néző V: Bíró Ádám, Kiss Olivér

KOMLÓ: SELYMES – GEBHARDT 6, Obradović 2, Balázs 2, JERKOVIĆ ...

Teljes

SZE 29
közzétette admin  szeptember 29, 2017 14:16  Hírek

Optimistán utazunk Orosházára

A Csurgóval szembeni sikert követően önbizalommal várja az Orosháza elleni találkozót a Sport36-Komló kézilabdacsapata.

A negyedik fordulóban az Orosháza vendége lesz Kilvinger Bálint együttese. A Csurgó elleni két pontnak köszönhetően érthetően jó hangulatban teltek a hétközi edzések,amelyen már részt vett a vírusos betegségből lábadozó Ante Granić is.

Kapuspárja, Selymes Attila, a kék-fehérek kapitánya optimistán tekint a mérkőzés elé. Véleménye szerint fekszik nekünk a házigazdák stílusa, amit bizonyít, hogy többször is nyerni tudtunk az alföldi városban, ráadásul egy busznyi szurkoló is elkíséri a csapatot, akik belehajszolhatják csapatunkat a győzelembe.

Selymes Attila elmondta, hogy az orosházi játékosok közül a kapus Herjeczki Balázzsal és Németh Gáborral ápol baráti kapcsolatot, akiket jó NB I-es játékosoknak tart.  Úgy véli, hogy Zoran Radojević a házigazdák legjobb játékosa, akit ha sikerül kikapcsolni megszerezhetjük a győzelmet.

Győztek az ifik a Csurgó ellen

Ificsapatunk óriási küzdelemben szerezte meg első győzelmét a bajnokságban. A serdülők gólszegény mérkőzésen kaptak ki kettővel a Csurgótól.

A 44. percben még döntetlenre álltak serdülőink (12-12), a végjátékban a vendég csurgóiak koncentráltak jobban.

Serdülő 1. osztály 3. forduló:

Sport36-Komló – Csurgói KK 13-15 (6-6)

Komló, Városi Sportközpont 100 néző V: Rozina, Szászfai

KOMLÓ: Vanyek – Finta 1, Illés 3, Mihályfi 1, Tullner, Lovász 1, Trischler 1.

Csere: Szilágyi (k) Kovácsevics 6, Beck, Hiegl, Apostolow, Somodi, Hörnyéki, Begovácz, Edző: Nagy Zoltán

Hétméteresek: 6/3 illetve 4/2   Kiállítások: 10p  illetve 12p

Nagy Zoltán edző: „Védekezésünk rendben volt, viszont támadásban ennyi helyzetet nem lehet büntetlenül kihagyni. Ennek ellenére jó úton haladunk a fejlődésben.”

*     *     *

Az 51. percben már 3 góllal is vezettünk (22-19), a Csurgó azonban kiegyenlített. Egy perccel a vége előtt Nyers Tamás lőtt betörésből gólt. A vendégek támadhattak az ikszért, de Szilágyi két ziccert is megfogott az utolsó másodpercekben.