Kedves Sportbarát!
Tisztelettel és szeretettel köszöntöm Önt a komlói kézilabda szakosztály hivatalos honlapján!

Szakosztályunk valamennyi tagját öröm tölti el, ha valaki érdeklődik a csapat iránt, felkeresi megújult weblapunkat, ahol részletes információt kaphat az idén 60. születésnapját ünneplő komlói kézilabda múltjáról, jelenéről, a szakosztályt érintő érdekességekről, amelyek mindennapi életünkkel kapcsolatosak.

Azt remélem, hogy a folyamatosan megújuló, állandó aktualitásokkal bővülő honlapunk segítségével olyan érzésekkel gazdagszik, mintha Ön is a csapat egyik meghatározó tagja lenne.

A szakosztályt működtető Komló Sport Kft. ügyvezetőjeként szerencsésnek mondhatom magam, hogy ennek a csodálatos közösségnek a tagja lehetek. Remélem, hamarosan személyesen is találkozhatunk, hogy együtt szurkoljunk valamennyi korosztályunknak a mérkőzésein!

Hajrá Komló!
Szigeti Szabolcs
ügyvezető

MÁR 3
közzétette admin  március 03, 2018 8:03  Hírek

Liga Kupa: elődöntős a Komló

A Liga Kupa negyeddöntőjének második mérkőzésén három góllal kapott ki a Komló Cegléden, de így is 58-47-es összesítéssel a kék-fehérek jutottak az elődöntőbe.

Liga Kupa, negyeddöntő 2. mérkőzés:

Ceglédi KKSE – Sport36-Komló – 28-25 (14-12)

Cegléd, Gál József Sportcsarnok, V: Asztalos, Bárkányi

KOMLÓ: Selymes – Gebhardt 3, Sunajko 1, Huesmann 3, Grünfelder 1, Balázs 5, Wéber 2.

Csere: Szabó Martin (k), Hoffmann 4,  SZkokán 3, Marcsek 1, Gajdos 1, Kovács M. 1

Vezetőedző: Kilvinger Bálint

5p.: 4-1    10p.: 6-3    15p.: 8-5    20p.: 11-7    25p.:13-11

35p.: 17-13 40p.: 19-16 45p.: 22-18 50p.: 24-21 55p.: 25-21

Kiállítások: 4p illetve 8p   Hétméteresek: 3/2  illetve 6/4

Kilvinger Bálint: Érezhető volt, hogy a harmadik mérkőzést játszottuk a héten. Becsülettel küzdöttünk.

Már a 4 között van a Vác, a Fradi és a Komló a Liga Kupában.

komloiujsag.hu

MÁR 2

Liga Kupa: fél lábbal az elődöntőben – 14 gólos győzelem a Cegléd ellen

Két nem egyformán motivált csapat találkozóján a Komló már a szünetben 10 góllal vezetett a tartalékosan felálló Cegléddel szemben. A kék-fehérek végül közönségszórakoztató játékkal – a fiataloknak is sok lehetőséget adva – nyerték a 4 közé jutásért folyó párharc első felvonását.

A vendégek mestere, Jakab László a mérkőzés előtt honlapjukon fogalmazta meg a Cegléd célkitűzését: – Nekünk a bajnokság, a bennmaradás a legfontosabb, így ezek a mérkőzések arra lesznek jók, hogy azok a játékosok, akik eddig kevesebb játéklehetőséget kaptak, egy kis játékrutint és önbizalmat szerezzenek.

Ennek értelmében például a Cegléd légiósai, Perisić, Grbović, Radnić és Radović is kimaradt a keretből. Nálunk Jerković és Marković is a lelátóról nézte az összecsapást, Huesmann és Obradović viszont pályára lépett. Sőt, a két átlövő nagy kedvvel játszva – 8 góllal vette ki részét a góltermésből. Mellettük Balázs Sándor volt elemében, de dicsérhetők a szélsők is (Szkokán, Gebhardt, Hoffmann, Wéber), akik együtt összesen 15 góllal zárták a találkozót.

Liga Kupa, negyeddöntő 1. mérkőzés:

Sport36-Komló – Ceglédi KKSE 33-19 (17-7)

Komló, Városi Sportközpont 500 néző V: Felhő, Öcsi

KOMLÓ: ...

Teljes

MÁR 1

Liga Kupa: már nem babra megy a játék, az elődöntőbe jutás a tét

Élesedik a helyzet a bajnoki évad harmadik számú sorozatában. A négy közé jutásért folyó Komló – Cegléd párharc első felvonására kerül sor csütörtökön a Liga Kupában.

A 17 órától kezdődő találkozón a legjobb négy közé jutás a tét, mely a Liga Kupa kiírása szerint már pénzdíjat ér. Ennek okán vélhetően nagy csatát láthatnak a szurkolók a csütörtöki komlói és a pénteki ceglédi találkozón is.

A tervek szerint a Sport36-Komló a szabályok engedte legjobb összeállításban lép pályára, így két külföldi is bekerül a keretbe. A zuhanyhíradó szerint Marković játéka esélyes, a másik légiós kiléte még bizonytalan. Az eddig jól helytállt fiatalok mellett rutinosabb játékosok is pályára léphetnek a Cegléd ellen.

Mindenesetre van miért visszavágni az alföldi együttesnek. December elején Komlón sima, nyolcgólos ceglédi győzelem született a bajnokságban.

Liga Kupa, negyeddöntő 2018. 03.01. 17 óra

Sport36-Komló – Ceglédi KKSE

Komló, Városi Sportközpont V: Felhő, Öcsi

A Liga Kupa további párosítása és az eddig lejátszott mérkőzések: FTC – Eger 25-24, Dabas – Orosháza 31-25, Vác – Balmazújváros 30-25, 29-21 (59-46-os összesítéssel továbbjutott a Vác).

Nem tudtuk megnehezíteni a MOL-Pick Szeged dolgát

A papírformának megfelelően pont nélkül távoztunk a Szeged otthonából a 22. fordulóból előrehozott mérkőzésen. A legeredményesebb játékosunk Branislav Obradović és Joel Huesmann volt 6 góllal. Fotó: archív

Közel húsz percig bírtuk a nyomást a BL-résztvevő Szeged otthonában, akkor azonban „kinyílt az olló”, a félidő végéig nyolcgólos előnyre tettek szert Sigurmannssonék.

A második 30 perc elején tovább keményített játékán a házigazda: a 32. percre már tíz gól volt a két csapat között. A Szeged továbbra sem lassított – nálunk Jerković hiányában elsősorban Obradović vitte a prímet. A végére azonban Joel Huesmann is megtáltosodott: a német átlövő összességében hatszor talált be a hazaiak kapujába.

A testvérek gólpárbaját ezúttal Sunajko Stefan (Szeged) nyerte 3-2–re Sunajko Filippel (Komló) szemben.

K&H Kézilabda Liga 22. forduló:

MOL-Pick Szeged – Sport36-Komló 38-24 (21-13)

Szeged 1200 néző V: Rontó, Szanyi

KOMLÓ: Granić– Gebhardt, OBRADOVIĆ 6, Grünfelder 1, BALÁZS S. 5, , Marković 1. Csere: Selymes (k), Szabó M. (k) Sunajko 2, Kovács M. 2, HUESMANN 6, Hoffmann, Marcsek, Szkokán, Wéber 1/1, Gajdos. Vezetőedző: Kilvinger Bálint

Kiállítások:  6p  illetve 6p    Hétméteresek: 3/1 illetve 2/1

A mérkőzés alakulása: 10.p 7-4  15.p 11-7 20.p 13-9  25.p 18-11 40.p 28-15  50.p 34-19 55.p 35-21.

Kilvinger Bálint: „Próbáltunk becsülettel ...