Kedves Sportbarát!
Tisztelettel és szeretettel köszöntöm Önt a komlói kézilabda szakosztály hivatalos honlapján!

Szakosztályunk valamennyi tagját öröm tölti el, ha valaki érdeklődik a csapat iránt, felkeresi megújult weblapunkat, ahol részletes információt kaphat az idén 60. születésnapját ünneplő komlói kézilabda múltjáról, jelenéről, a szakosztályt érintő érdekességekről, amelyek mindennapi életünkkel kapcsolatosak.

Azt remélem, hogy a folyamatosan megújuló, állandó aktualitásokkal bővülő honlapunk segítségével olyan érzésekkel gazdagszik, mintha Ön is a csapat egyik meghatározó tagja lenne.

A szakosztályt működtető Komló Sport Kft. ügyvezetőjeként szerencsésnek mondhatom magam, hogy ennek a csodálatos közösségnek a tagja lehetek. Remélem, hamarosan személyesen is találkozhatunk, hogy együtt szurkoljunk valamennyi korosztályunknak a mérkőzésein!

Hajrá Komló!
Szigeti Szabolcs
ügyvezető

OKT 21
közzétette admin  október 21, 2017 12:51  Hírek

Az Eger vizitál Komlón

Már a riválisok által is megsüvegelt négyes győzelmi sorozatunk után az Eger látogat hétvégén Komlóra.

Csapatunk és a vendégek is nyert MK-mérkőzéssel „melegítettek” a szombati mérkőzésre. Míg Selymesék a Várpalota, addig Dobóék az Ózd ellenében jutottak a legjobb 16 közé.

Különbség azonban az, hogy míg Kilvinger Bálint a kevesebbet játszókat vetette be a hétközi mérkőzésen, addig kollégája, Tóth Edmond kis túlzással a kezdőt küldte pályára Ózdon. Hogy melyik csapat felkészülési stratégiája válik ilyen szempontból be, az két nap múlva elválik.

Az azonban biztos, hogy kiélezett csatát láthatunk a pályára lépőktől, hiszen a két csapat komlói mérlege kiegyenlített: egy hazai győzelem, egy döntetlen és egy vendégsiker áll a statisztikában. Ráadásul két – a tabellán közel álló – nyolcpontos gárda küzd meg egymással. Sikerük hosszabb időre az élbolyban tarthatja a győztest.

K&H Kézilabda Liga 7. forduló október 21., szombat, 18 óra:
Sport36-Komló (5.) –Eger SBS Eszterházy (7.)
Komló, Vezeti: Bócz László, Wiedemann Viktor.

Az egri csapat egy sor neves játékossal rendelkezik. A szlovák válogatottak (Antl, Petro, Stochl) mellett a montenegrói jobbátlövő, Igor Radojević fontos láncszem a vendégeknél, ahogy az orosz irányító, Inal Aflitulin nélkül is nehezen ...

Teljes

OKT 21
közzétette admin  október 21, 2017 12:49  Hírek

Utánpótlás: Pont nélkül maradtunk a fordulóban

A serdülők kifejezetten közel álltak a pontszerzéshez, az ifiknek kicsit több kellett volna.

Serdülő I. osztály 6. forduló:

Sport36-Komló – Veszprémi KKFT 23:24 (9-9)

Városi Sportközpont, 100 néző V: Gadányi, Szabó

KOMLÓ: Vanyek – Hiegl 3, Kovácsevics 4/2, Lovász 2, Mihályfi 5, Illés 8, Beck 1 Csere: Benkő (k), Finta, Begovácz, Apostolow, Bazsa,

Nagy Zoltán edző: „Apró hibák döntöttek. Gratulálok a csapatnak, jól küzdöttünk.”

Kiállítások: 14p illetve 8p  Hétméteresek: 2/2 illetve 6/3

*     *     *

Ifjúsági I. osztály 6. forduló:

Sport36-Komló – Veszprémi KKFT 27:31 (13-14)

Veszprém 150 néző V: Gadányi, Szabó T.

KOMLÓ: Szilágyi – Trischler 2, Kemény 2/2, Gajdos 2, Oberritter 3, Nyers 9/5 Finta,

Csere: Kaáli Nagy 9, Takács, Balogh, Putnoki,

Szappanos Gergely edző: „Kiélezett mérkőzésen a végjátékban elkövetett hibák miatt sajnos nem sikerült nyernünk. Voltak a mérkőzésen olyan dolgok, amiből tanulnunk kell.”

Kiállítások: 6p illetve 12p   Hétméteresek: 8/7 illetve 4/3

komloiujsag.hu

OKT 21
közzétette admin  október 21, 2017 12:47  Hírek

Magyar Kupa: "Nosztalgiameccsen” jutottunk tovább Várpalotán

A két bányászcsapat közül a komlói jutott tovább a Magyar Kupában. A fiatalokra épített együttesünk a második félidő közepétől tudta nagyobb játékerejét érvényesíteni. A találkozó – a két város közös múltjára emlékezve – a Bányászhimnusszal kezdődött.

Magyar Kupa 16 közé jutásért:

Várpalotai Bányász – Sport36-Komló 24:33 (15-13)

Várpalota, 200 néző V: Bujdosó, Horváth

KOMLÓ: Szabó Martin – Szkokán 2, Kékesi 3, Laufer 4, Kovács M. 4, Balázs 4, Hoffmann 5 Csere: Selymes (k), Gajdos, Wéber 6, Gebhardt 1, Sunajko 4.

Az eredmény alakulása: 5.p 3-3, 10.p 7-5, 15.p 9-8, 20.p 12-925.p 15-11, 35.p 18-16 40.p 18-20, 45.p 21-24, 50.p 22-25, 55.p 23-29

Kiállítások: 8p illetve 4p Hétméteresek: 4/2 illetve 4/4

Kilvinger Bálint edző: "A győzelem ellenére nagyon nagy hiányérzetem van.”

A fordulóban az NB I-es csapatok közül a Cegléd és az Eger is továbbjutott. A többi mérkőzést szerdán játsszák.

HAZAHOZTUK MINDKÉT PONTOT A DUNAKANYARBÓL – ÖTÖDIK A KOMLÓ

A  Sport36-Komló győzelmét hozta a forduló egyetlen szombati mérkőzése a kézilabda NB I-ben. Csapatunk negyedik mérkőzését nyerte meg zsinórban. Fotó: Péter Szabó Zoltán

Összességében kijelenthető, nem a szánk íze szerint alakult a találkozó első negyede. A hazai váciak úgy szereztek 15 perc leforgása alatt négygólos előnyt, hogy három hétméterest is kihagytak. (8-4)

Játékunkról sokat elmondott, hogy a védekezőspecialista Balázs Sándor és Grünfelder góljai tartották meccsben a mieinket. (9-6)

A félidő második felében "felébredtünk”. Védekezésünk jól működött. Gúnya Péter legénysége jó tíz percig nem talált a kapunkba. Ennek köszönhetően a 25. percben Gebhardt Ádám góljával utolértük a hazaiakat. (9-9)

A Törökországból Vácra érkezett – egykor a Pick-Szegedet is megjárt – szlovákiai játékos, Baláž Maros törte meg a hosszú hazai gólcsendet. A Vác első hetes gólját szerezte a találkozón.

Egy perccel később azonban Gebhardt ismét beköszönt, a bombaformában lévő szélsőnk révén egyenlítettünk (10-10). Sőt, ekkor jött az igazi csattanó: Marković 5 másodperccel a félidő lefújása előtt ismét gól lőtt, amivel egy pocséknak induló meccs szünetében már mi vezettünk. (10-11)

Hogy mit mondott Kilvinger Bálint a fiúknak a pihenő alatt, azt ...