Kedves Sportbarát!
Tisztelettel és szeretettel köszöntöm Önt a komlói kézilabda szakosztály hivatalos honlapján!

Szakosztályunk valamennyi tagját öröm tölti el, ha valaki érdeklődik a csapat iránt, felkeresi megújult weblapunkat, ahol részletes információt kaphat az idén 60. születésnapját ünneplő komlói kézilabda múltjáról, jelenéről, a szakosztályt érintő érdekességekről, amelyek mindennapi életünkkel kapcsolatosak.

Azt remélem, hogy a folyamatosan megújuló, állandó aktualitásokkal bővülő honlapunk segítségével olyan érzésekkel gazdagszik, mintha Ön is a csapat egyik meghatározó tagja lenne.

A szakosztályt működtető Komló Sport Kft. ügyvezetőjeként szerencsésnek mondhatom magam, hogy ennek a csodálatos közösségnek a tagja lehetek. Remélem, hamarosan személyesen is találkozhatunk, hogy együtt szurkoljunk valamennyi korosztályunknak a mérkőzésein!

Hajrá Komló!
Szigeti Szabolcs
ügyvezető

ÁPR 2
közzétette admin  április 02, 2017 14:22  Hírek

Kikapott a Komló, de már matematikailag sem eshet ki az NB I-ből

Kihasználta a hazai pálya által nyújtott valamennyi lehetőséget a Vác. Hat góllal kaptunk ki – fiataljainkkal felállva – a kézilabda NB I. 22. fordulójában. Fotó: archív

Kikapott, de már matematikailag sem eshet ki az NB I-ből a Sport36-Komló kézilabdacsapata. Az egykori komlói játékos, Gúnya Péter által vezetett Vác már az első félidőben eldöntötte a két pont sorsát. Bár az első és az utolsó gólt is komlói játékos (Hoffmann József és Kovács Márk) szerezte a mérkőzésen, jobbára a kiesés rémétől fenyegetett Duna-parti együttes irányította a mérkőzést.

A házi góllövőlistán élen álló, de még sérüléssel bajlódó Igor Marković, Ante Granić, valamint Srecko Jerković sem került keretbe, helyettük  Kilvinger Bálint – a rutinszerzést szem előtt tartva – leginkább a fiataloknak adott lehetőséget a mérkőzésen. Hoffmann József, Pethő Ákos, Sunajko Filip, Kovács Márk és Laufer Gábor is jelentős játékidőt kapott a héten szerződést hosszabbító mestertől.

Mintegy 5 percig álltuk a sarat a hazaiakkal, akik ezt követően fokozatosan elhúztak. A 12. percben már 4 góllal mentek Gúnyáék. Ehhez – a szemtanúk szerint – hozzájárult az is, hogy ...

Teljes

ÁPR 1

MARAD AZ EDZŐ – ELÉGEDETTEK KILVINGER BÁLINT ÉS STÁBJA MUNKÁJÁVAL

Meghosszabbították Kilvinger Bálint szerződését a Sport36-Komló élén.  Ezt az Orosháza elleni győzelmet követően jelentette be Szigeti Szabolcs, a csapatot működtető kft. ügyvezetője. Fotó: Péter Szabó Zoltán

A vezetőség elégedett a komlói kézilabdacsapat szakmai irányításával, ezért a fiatal edző szerződését 2019. június 30-ig meghosszabbította.

A játékoskeretet illetően is pozitív fejleményekről számolhatott be az ügyvezető. A télen Csurgóról érkezett jobbszélső, Szkokán Szabolcs 2019. június 30-ig, míg a szintén jobbszélső Gebhardt Ádám 2018. június 30-ig szóló szerződést írhatott alá a napokban.

komloiujsag.hu

MÁR 26

EZ IGAZÁN FÉRFIMUNKA VOLT – GYAKORLATILAG BENNMARADTUNK AZ NB I-BEN

A kevesebbet hibázó csapatunk újabb két pontot szerzett a bajnokságban. Az Orosháza elleni győzelem gyakorlatilag a bennmaradást jelentette együttesünknek.

K&H Férfi Kézilabdaliga 21. forduló:

SPORT36-KOMLÓ – OROSHÁZI FKSE-LINAMAR 25-23 (13-10)

Komló, 900 néző. V: Tomecskó-Hunyadi, Unyatinszki
Sport36-Komló: GRANIĆ – SZKOKÁN 4, Obradović 3, KATZIRZ, JERKOVIĆ 5, PRIBANIĆ 6, Hoffmann 2. Csere: SELYMES (kapus), Szőllősi, Szögi 1, Marković 2/2, Marcsek, Sunajko 2, Nagy Z. Edző: Kilvinger Bálint

Orosháza: Szabó L. – PÁSZTOR 3, NÉMETH 5, Knezevic 3/1, Markoski 2, NYILAS 3 (1), Tárkányi. Csere: HERJECZKI (k) 1, Miklós (k), SRSEN 1, Radojevic, Antal 2, John 1, Ferenczi, Morva 2, Oláh T. Edző: Buday Dániel
Az eredmény alakulása: 5. perc: 2–4. 13. p.: 8–5. 40. p.: 14–14. 47. p.: 19–19. 55. p.: 23–19
Kiállítások: 8, ill. 10 perc Hétméteresek: 3/2, ill. 3/2

Két, a középmezőnyhöz tartozó csapat mérkőzésén az Orosháza kezdett jobban. Közel négy percig kellett várnunk az első komlói gólra. Ahogy lenni szokott, Pribanić kezdte a gólgyártást.  4-2-es vendégvezetésnél Hoffmann büntetőt rontott, de a kipattanót könyörtelenül bevágta, ami pozitív folyamatot indított el a mérkőzésen.

Védekezésünk feljavult, több alkalommal is lefutottuk az orosházi csapatot, ennek köszönhetően négy perc alatt négyszer is ...

Teljes

MÁR 25
közzétette admin  március 25, 2017 20:40  Hírek

K&H FÉRFI KÉZILABDALIGA

ALAPSZAKASZ, 21. FORDULÓ

Sport36-Komló–Orosházi FKSE-Linamar 25–23 (13–10)

CYEB Budakalász–Váci KSE 28–28 (15–14)

B.Braun Gyöngyös–Mezõkövesdi KC 30–23 (14–11)

Balmazújvárosi KK–Csurgói KK 28–29 (11–16)

Gólok, pontok a komlói kézilabda hátországából

Több mérkőzést is játszottak a komlói kézilabda-hátországban.

NB I-es Ifjúsági bajnokság:

Braun Gyöngyös – Sport36-Komló 39-22 (17-14)

KOMLÓ: SZILÁGYI – Rumli, Balog, MIHÁLYFI 4, Putnoki 4, Nyers 5, Beck Csere: Vanyek (k), Trischler 2, Kaáli-Nagy 1, Illés 4, Perleczky

Edző: Szappanos Gergő: Egy félidőt bírtunk ma. A második félidőben sok hibával játszottunk.

Kiemelt Serdülő bajnokság:

Sport36 Komló-Dabas KC VSE 24-21 (14-10)

Komló, 100 néző Jv.: Rozina, Szászfai

Komló: SZILÁGYI – Trischler 1, Tullner, MIHÁLYFI 7, PERLECZKY 4, ILLÉS 9, Beck 1 Csere: Vanyek, Kiss D. (kapusok) – Vöő, KAÁLI NAGY 2, Apostolow, Lovász, Lakatos, Hiegl, Ivicz.

Szappanos Gergely: A mai mérkőzésen értékes két pontot szereztünk. A fiúk nagy szívvel minden taktikai utasítást betartva játszottak. Ezen az úton kell tovább mennünk.