Kedves Sportbarát!
Tisztelettel és szeretettel köszöntöm Önt a komlói kézilabda szakosztály hivatalos honlapján!

Szakosztályunk valamennyi tagját öröm tölti el, ha valaki érdeklődik a csapat iránt, felkeresi megújult weblapunkat, ahol részletes információt kaphat az idén 60. születésnapját ünneplő komlói kézilabda múltjáról, jelenéről, a szakosztályt érintő érdekességekről, amelyek mindennapi életünkkel kapcsolatosak.

Azt remélem, hogy a folyamatosan megújuló, állandó aktualitásokkal bővülő honlapunk segítségével olyan érzésekkel gazdagszik, mintha Ön is a csapat egyik meghatározó tagja lenne.

A szakosztályt működtető Komló Sport Kft. ügyvezetőjeként szerencsésnek mondhatom magam, hogy ennek a csodálatos közösségnek a tagja lehetek. Remélem, hamarosan személyesen is találkozhatunk, hogy együtt szurkoljunk valamennyi korosztályunknak a mérkőzésein!

Hajrá Komló!
Szigeti Szabolcs
ügyvezető

OKT 3
közzétette admin  október 03, 2019 23:17  Hírek

Bányászrangadóval mutatkozik be hazai pályán kézilabdacsapatunk

Május 17. óta nem játszott hazai pályán bajnoki mérkőzést a Sport36-Komló kézilabdacsapata, így éppen ideje, hogy a hazai publikum nagyobbik része is „beleszagoljon” az idei sorozat légkörébe.

Az, hogy az eddig megszerzett idegenbeli 3 ponthoz tudunk-e hozzátenni a Tatabánya elleni „bányász derbi” alkalmával, az – valljuk be – nem vehető készpénznek. A legutóbbi négy esztendő statisztikája azonban szoros mérkőzést jósol, és ha hozzávesszük, hogy egy igencsak botladozó vendégcsapat látogat a sportközpontba, akkor…

2018/19 Komló – Tatabánya 29-32

2017/18 Komló – Tatabánya 25-28

2016/17 Komló – Tatabánya 21-23

2015/16 Komló – Tatabánya 17-20

Kapuvédőnk, Ante Granić a Tatabánya válogatottjaira hívta fel a figyelmet, de a horvát hálóőr úgy véli, hogy a rossz periódusban lévő vendégek ellen most megszerezhető a két pont. A siker titka a 60 perces szakadatlan koncentráció; védekezésben különösen Ancsin Gáborra és Balogh Zsoltra kell figyelnünk.

12 éves kor alatt ingyenes.
Kézilabdázók részére egységes melegítőben ingyenes.
VENDÉG SZURKOLÓK RÉSZÉRE HELYSZÍNEN BELÉPŐ ÁRUSÍTÁS ...

Teljes

SZE 30
közzétette admin  szeptember 30, 2019 22:58  Hírek

Jerkovic a válogatottnál

Budaörsön edzőtáborozik a magyar férfi kézilabda-válogatott. A keret tagja Jerkovic Srecko, a Sport36-Komló játékosa is.

Kétnapos közös munkával készül a közeljövő feladataira a férfi válogatott szeptember 30-án és október 1-jén Budaörsön. Gulyás István keretébe meghívást kapott a komlói Jerkovic Srecko is, aki együtt készülhet a hétvégi, Tatabánya elleni bányászrangadó résztvevőivel: Borbély Ádámmal, Hornyák Péterrel, Ancsin Gáborral, Balogh Zsolttal, Sipos Adriánnal.

A keret:

Kapusok: ANDÓ Arián (Balatonfüredi KSE), BORBÉLY Ádám (Grundfos Tatabánya)
Jobbszélsők: HORNYÁK Péter (Grundfos Tatabánya), TÓTH Ádám (Budakalász), TÓTH Péter (NEKA)
Jobbátlövők: ANCSIN Gábor (Grundfos Tatabánya), BALOGH Zsolt (Grundfos Tatabánya), MÁTHÉ Dominik (Balatonfüredi KSE)
Irányítók: GYŐRI Mátyás (Grundfos Tatabánya), UBORNYÁK Dávid (HE-DO B.Braun Gyöngyös)
Beállók: BÁNHIDI Bence (MOL-Pick Szeged), ROSTA Miklós (MOL-Pick Szeged), SIPOS Adrián (Grundfos Tatabánya), SZŰCS Bence (Telekom Veszprém)
Balátlövők: BODÓ Richárd (MOL-Pick Szeged), GÁBOR Marcell (Budakalász), JERKOVIC Srecko (Sport36-Komló), NAGY Bence (FTC-HungaroControl)
Balszélső: BÓKA Bendegúz (Balatonfüredi KSE)

Leiskoláztuk az újoncot – megszereztük az első győzelmet a bajnokságban

Kiváló védekezéssel, formálódó támadójátékkal szereztünk két pontot Vácott. Jöhet a Tatabánya… Fotó: Péter Szabó Zoltán

A 8. perc felénél Vaskó góljával szereztük meg először a vezetést a mérkőzésen. Azt követően rendre nálunk volt az előny. Ment a játék, gondot leginkább az okozott, hogy Jerkovic a 18. percre összeszedte második kiállítását. Kilvinger Bálint 21. percben kikért idejét egyfajta ugródeszkaként használta ki együttesünk, innentől folyamatosan 2-3 gól volt a két csapat között a különbség.

A második félidőre átvitt előnyünk egy rövid időre visszafogyott egyre, de Tyiskov kizárása után hiába kérte ki két idejét is Skaliczki László, nem tudta frissíteni csapatát. Az utolsó 10 percre fordulva már hat, sőt hét góllal is elhúztunk a hazaiaktól. Ebben benne volt a keze az ificsapat játékosának, Gajdos Dánielnek is, aki első gólját szerezte a felnőttek között. A végén csak az volt a kérdés, mekkora lesz a különbség a két csapat között.

A Sport36 úgy szerzett eddig 3 pontot a bajnokságban, hogy egyszer sem lépett pályára hazai környezetben. Következő ellenfelünk október 5-én – már itthon – a Tatabánya lesz.

K&H Kézilabda Liga 4. ...

Teljes

SZE 26
közzétette admin  szeptember 26, 2019 9:33  Hírek

Nem lesz sétagalopp a Sport36-Komló pénteki fellépése

Rövid szünet után folytatódik a férfi kézilabda-bajnokság. A Sport36-Komló a nyár elején feljutott, de többéves NBI-es tapasztalattal rendelkező Vác otthonába látogat.

A bravúros csurgói pontszerzés után bízunk a jó folytatásban. Az esélyekről átlövőnk, Oláh Tamás beszélt, aki szerint a Vác jó egyvelegét mutatja a fiatal és tapasztaltabb játékosoknak. Egységes csapatot alkotnak, de nekünk folytatni kell azt a játékot, amit a Csurgó ellen elkezdtünk, és akkor eredményesek lehetünk.

Két szereplő számára különleges mérkőzéssel bír a pénteki találkozó. Az egyik Jerkovic Srecko, aki immáron a magyar kézilabda-válogatott kerettagjaként lép pályára a Duna partján, a másik a hazai gárda trénere, a Komlón ikonként tisztelt Skaliczki László, aki szép emlékeket őriz klubunkról.

Égető szüksége van a pontokra mindkét csapatnak. A hazaiak egyelőre pont nélküliek, igaz Skaliczki László együttese a Veszprém és a Szeged elleni mérkőzéseken túl, azt a Ferencvárost fogadta, amely a két nagyhoz hasonlóan ugyancsak hibátlan teljesítménnyel áll a tabellán. Számunkra pedig azért, mert a következő játéknapon az eddig döcögősen teljesítő, éppen ezért vélhetően sebzett oroszlánként érkező Tatabányát fogadjuk. És hát négy idegenbeli mérkőzés után nem mutatna rosszul a ...