Kedves Sportbarát!
Tisztelettel és szeretettel köszöntöm Önt a komlói kézilabda szakosztály hivatalos honlapján!

Szakosztályunk valamennyi tagját öröm tölti el, ha valaki érdeklődik a csapat iránt, felkeresi megújult weblapunkat, ahol részletes információt kaphat az idén 60. születésnapját ünneplő komlói kézilabda múltjáról, jelenéről, a szakosztályt érintő érdekességekről, amelyek mindennapi életünkkel kapcsolatosak.

Azt remélem, hogy a folyamatosan megújuló, állandó aktualitásokkal bővülő honlapunk segítségével olyan érzésekkel gazdagszik, mintha Ön is a csapat egyik meghatározó tagja lenne.

A szakosztályt működtető Komló Sport Kft. ügyvezetőjeként szerencsésnek mondhatom magam, hogy ennek a csodálatos közösségnek a tagja lehetek. Remélem, hamarosan személyesen is találkozhatunk, hogy együtt szurkoljunk valamennyi korosztályunknak a mérkőzésein!

Hajrá Komló!
Szigeti Szabolcs
ügyvezető

OKT 30
közzétette admin  október 30, 2017 7:07  Hírek

Nem feltartott kézzel megyünk Veszprémbe

Az esélyesség terhe nélkül készülhet keddi veszprémi kirándulására – zsinórban ötször győztes – kézilabdacsapatunk. A páratlan győzelmi sorozatunkat – valljuk be őszintén – szinte lehetetlen folytatni, de jó passzban lévő csapatunk megnehezítheti a világsztárok dolgát a Veszprém Arénában.

„Becsületesen fel fogunk készülni, és mindent meg fogunk tenni a mérkőzésen” – hangsúlyozza Kilvinger Bálint edző is – tudva, nem csak az ország, hanem Európa egyik legjobbjához készül a Sport36-Komló.

A fiatal szakember szerint sokat változott a Veszprém játéka az előző időszakhoz képest, ezért a legfőbb dolgunk az lesz, hogy a hazaiak sok futásra épülő játékát megpróbáljuk lelassítani. A visszarendeződés kulcsfontosságú lesz a meccsen.

„Elindultunk egy úton mi is, szeretnénk ezt folytatni. Jó erőfelmérő lesz, hogy a világ elitjéhez képest mi hol állunk. Nem feltartott kézzel fogunk pályára lépni az biztos. Egy-két játékelemben változást tervezünk, a védekezésünket viszont a korábban látott hőfokon szeretnénk tartani” – fogalmazta meg a keddi mérkőzés elvárásait Kilvinger, hozzátéve, hogy nekünk a Veszprém és a Szeged utáni meccsek után kell ismét kőkeményen és eredményesen játszanunk.

Nem sok babér termett eddig számunkra Veszprémben, ám néhány találkozón alaposan megizzasztottuk a ...

Teljes

OKT 28
közzétette admin  október 28, 2017 8:32  Hírek

Időn túli hetessel nyertek fiataljaink a Liga Kupában

A korábban elhatározottaknak megfelelően ismét a fiatalokra számított Kilvinger Bálint a Vác elleni Liga Kupa-mérkőzésen. Sőt a szerdai találkozóhoz viszonyítva a rutinos Szögi sem tartott csapatunkkal a Dunakanyarba. Fotó: archív

Ennek ellenére a második félidő közepéig öt góllal is vezettünk a – szerda óta légiósokkal (Grbavac, Davidovic) és a válogatottból visszatérő Törökkel megerősített – házigazdákkal szemben. A kiállításainknak köszönhetően azonban feljött a Vác. Az utolsó két perc már egyenlő állásról indult.

Gyors gólváltást követően 29-29-nél, kettős emberhátrányban az ifjúsági korú kapuvédőnk, Szilágyi ziccert fogott. Indítás után Szkokán roboghatott a labdával, ám ziccerben Holpert piros lapot érően szabálytalankodott szélsőnkkel szemben, aki sérülést szenvedett. Az időn túli büntetőt Hoffmann lőtte a váci kapuba, ami két pontot ért.

Liga Kupa 3. mérkőzés:

Váci KSE – Sport36-Komló 29:30 (11-13)

Vác, 130 néző V: Paska, Vastag

Sport36-Komló: SZABÓ M. – LAUFER 4, WÉBER 2, KOVÁCS M. 5, BALÁZS S. 3, GRÜNFELDER 3, SZKOKÁN 4. Csere: SZILÁGYI (k), SUNAJKO 1, KÉKESI 1, HOFFMANN 7/4, GAJDOS. Edző: Kilvinger Bálint

Kiállítások: 8perc illetve 12perc  Hétméteresek: 4/4 illetve 5/4

Kilvinger Bálint: „Örülök a győzelemnek. Megmutattuk a szerdai mérkőzés után, hogy fel ...

Teljes

OKT 28
közzétette admin  október 28, 2017 8:31  Hírek

Hírek a szakosztály életéből

Az M4 élőben közvetíti a Komló – FTC mérkőzést. A PLER az ellenfelünk a kupában. Kilvinger Bálint stúdióvendég lesz az országos sportcsatornánál.

Változik a november 18-án 18 órára kiírt Sport36-Komló-FTC felnőtt NB I-es meccs időpontja. A mérkőzést az M4 sporttelevízió élőben adja, ezért a találkozó kezdési időpontja 13:30-ra módosul. Ennek értelmében a Sport36-Komló-Balatonfüredi KC serdülő- és ifjúsági mérkőzések időpontjai is megváltoznak: a serdülő 16:00, az ifi 18:00 órától lép pályára a felnőttek mérkőzését követően.

A felnőttcsapat jó szereplése felkeltette az országos média érdeklődését is. Ezt támasztja alá Kilvinger Bálint vezetőedző meghívása az országos sportcsatornához, ahol hosszabb interjú keretében mutathatja be a komlói szakosztályban folyó munkát.

A Liga Kupában szereplő együttesünk pénteken a Vác otthonába látogat. A mérkőzésre 18:30-tól kerül sor.

Sorsoltak a Magyar Kupában. A Sport36-Komló ellenfele a második ligában szereplő PLER együttese lesz.

Nyíregyházi SN-Ceglédi KKSE

A  mérkőzésnap november 8., ám mivel előtte egy nappal a Mol-Pick Szegedet fogadjuk, a mérkőzést későbbi időpontban, november 14-én játsszuk a fővárosban.

A versenykiírás értelmében az NB I 2016-17-es idényének 1-2. ...

Teljes

OKT 21
közzétette admin  október 21, 2017 23:04  Hírek

PARÁDÉS SOROZAT – ZSINÓRBAN ÖTÖDSZÖR NYERTEK GRÜNFELDERÉK

Több kritikus időszakot leszámítva, gyakorlatilag rajt-cél győzelmet aratott a Komló az Eger felett. A Kilvinger-csapat megszilárdította pozícióját a középmezőny elején.

Még a Gyöngyös elleni mérkőzés rajtját (3-0, 5-2) is sikerült felülmúlni Jerkovićéknak az Egerrel szemben. Rövid idő alatt 7-1 állt az eredményjelzőn. Nem véletlenül skandálta már a 13. percben – az egyre duzzadó – szurkolótábor a "játszik a Komló” rigmust.

A kőkeményen induló, majd gyakran a durvaságba hajló mérkőzésen a vendégeknél először Dobó (Hát ki más Egerből.) találta meg Granić kapus ellenszerét. Az egriek játékáról sokat elmond, hogy a 25. percig már négyszer játszottak emberhátrányban. Nem rajtuk múlt, hogy ez nem érte el a 10 percet – Takács ugyanis talpról úgy lőtte ki a falból Jerkovićot, hogy az csak a félidő utolsó pillanataira tudott visszaállni.

Négygólos előnyünkről indult a második játékrész, de látszott, hogy pokoli 30 perc vár ránk. Tóth Edmond együttese sziszifuszi munkával csalta mind előrébb magát. Szerencsére védelmünk – Balázzsal és Grünfelderrel az élen – emberfeletti munkát végzett. Elől pedig – a játékból kivett Jerković helyett – Obradović és Gebhardt szállította a létfontosságú gólokat.