Kedves Sportbarát!
Tisztelettel és szeretettel köszöntöm Önt a komlói kézilabda szakosztály hivatalos honlapján!

Szakosztályunk valamennyi tagját öröm tölti el, ha valaki érdeklődik a csapat iránt, felkeresi megújult weblapunkat, ahol részletes információt kaphat az idén 60. születésnapját ünneplő komlói kézilabda múltjáról, jelenéről, a szakosztályt érintő érdekességekről, amelyek mindennapi életünkkel kapcsolatosak.

Azt remélem, hogy a folyamatosan megújuló, állandó aktualitásokkal bővülő honlapunk segítségével olyan érzésekkel gazdagszik, mintha Ön is a csapat egyik meghatározó tagja lenne.

A szakosztályt működtető Komló Sport Kft. ügyvezetőjeként szerencsésnek mondhatom magam, hogy ennek a csodálatos közösségnek a tagja lehetek. Remélem, hamarosan személyesen is találkozhatunk, hogy együtt szurkoljunk valamennyi korosztályunknak a mérkőzésein!

Hajrá Komló!
Szigeti Szabolcs
ügyvezető

MÁJ 4
közzétette admin  május 04, 2019 14:14  Hírek

Egyelőre négy játékos az érkezési oldalon

Ifi-, junior és „B” válogatott fiatalokkal frissíti keretét a Sport 36-Komló NBI-es kézilabdacsapata.

Egy kivétellel kialakult a Sport36-Komló 2019/20-as kerete. A pályafutását befejező jobbátlövő Branko Obradović helyére két játékos is érkezik. A 8-szoros ifi- és 27-szeres juniorválogatott Oláh Tamás a Fradi zöld-fehér mezét cseréli fel a Sport36-éval. A PLERT, a Gyöngyöst, a Balmazújvárost és az Orosházát is megjárt játékoson kívül szintén erre a posztra érkezik – a jelenleg még a ceglédieket erősítő – 23 esztendős horvát Bruno-Wili Zobec. A gólerős játékos 71 találatnál jár ebben az NBI-ben. Két éve még a Varazsd színeiben az EHF Kupában volt érdekelt.

Két játékost is kiszemeltünk Dobóék városából: a jobbszélső Vaskó Péter és a balátlövő-irányító Takács Bence Egerből teszi át székhelyét Komlóra. A 24 éves Vaskó Mezőkövesdről került Egerbe, előtte Tatabányán kézilabdázott. Takács Bence 15 alkalommal lépett pályára az ifjúsági válogatottban, 22-szer a juniorok között. A rutinos kézilabdázó 89 góljával együttese második legeredményesebb játékosa a bajnokságban. Az őszi bajnokinkon 9 gólt süllyesztett hálónkba, alaposan megkeserítve védőink életét.

Oláh és Vaskó szerepelt az utóbbi években ismét reflektorfénybe került „B” válogatottban.

Ahogy az már több sajtóorgánumban is megjelent, szó van arról, hogy ...

Teljes

MÁJ 4
közzétette admin  május 04, 2019 14:13  Hírek

Súlyos vereség Balatonfüreden

Nem volt benne a pontszerzés a mérkőzésben. Hiába reménykedtek Csurgón, nem tudtuk megnehezíteni a Balatonfüred dolgát a 24. forduló nyitó találkozóján. Fotó: archív

K&H Kézilabda Liga 24. forduló:

Balatonfüredi KSE – Sport36-Komló 35:24 (18-13)

Balatonfüred, 400 néző V: Bócz, Wiedemann

Bár a mérkőzés első gólját Marković szerezte, nem úgy alakultak a dolgok az elején, ahogy szerettük volna. 5-2-es hazai vezetésnél Kilvinger Bálint ki is kérte első idejét, ami leginkább arra volt csak elég – különösképp Obradović jóvoltából –, hogy jegeljük a háromgólos különbséget (9-7).

Az első negyedóra elteltével tovább nyílt az olló a két együttes között. Topić egy percen belül két gólt is lőtt, amivel 5 gólosra hízott a differencia (15-10). Ezt követően is inkább a hazaiak domináltak – volt, hogy már hattal is vezettek Déberék (18-12).

Jól jött a gólkirályi címért versenyben lévő Marković két hetesből szerzett gólja, no meg a csereként beállt Đurđević védései, így „csak” 5 gólos hátrányból kezdhettük a második félidőt.

Topić-góllal indult a második 30 perc, sőt Máthé is betalált, így már tekintélyes hátrányba került csapatunk (20-13).

Kilvinger Bálint a 40. perc táján kérte ki második idejét (25-16). Annyit elért mesterünk, hogy ...

„Készen álltunk erre a mai sikerre” – Kilvinger Bálint

28-23-ra verte a Sport36-Komló a Mezőkövesd együttesét az NBI 23. fordulójának mérkőzésén. A főszereplők így látták a 60 percet:

Kilvinger Bálint, a Sport36-Komló vezetőedzője: „Gratulálok a Kövesdnek, nem adta olcsón a bőrét. Nehézségeik ellenére tapadtak ránk. Azt ők látják, hogy miként tudják kamatoztatni mai tapasztalataikat a hátralévő mérkőzéseken. Sejtettük, hogy a tavaszi időszak nehéz lesz, belülről átélni még nehezebb volt. Mindannyian vártunk erre a sikerre, igaz szerettük volna, ha ez hamarabb elérkezik. Tapasztaltuk, hogy ezért mennyire meg kell dolgozni. Látható volt a koncentrációnkon, hogy készen álltunk erre a mai sikerre. A mérkőzést jól kezdtük, különösen védekezésben. Egy-két ziccerünk kimaradt, de utána látható volt, hogy a helyzetünktől függően a tőlünk telhetőt megtettük. A Mezőkövesd megpróbált szívósan feljebb jönni, de remekül kontrolláltuk a mérkőzést.”

Ante Granić, a Sport36-Komló kapuvédője: „Először is gratulálok a vendégcsapatnak, sok sikert kívánok nekik a továbbiakban. Sokat készültünk, beszéltünk a mai mérkőzés előtt. Nem az volt fontos, hogy ki volt ezen a találkozón a legjobb, hanem csak a győzelem, a két pont megszerzése. A bajnokság hátralévő mérkőzéseit megpróbáljuk megnyerni, megyünk tovább.”

Buday Dániel, a Mezőkövesdi ...

Teljes

ÁPR 27

Az ihletett formában védő Granić vezetésével szerezte újabb pontjait a Komló

Kiváló csapatmunkával, remek egyéni teljesítményekkel győzött a Sport36-Komló kézilabdacsapata a kiesés ellen élet-halál harcot vívó Mezőkövesddel szemben.

Látványos koreográfiával köszöntötte Táborunk a pályára lépő csapatokat, amit álomszerű rajttal hálált meg együttesünk.

Egy-egy kimaradt komlói és mezőkövesdi helyzet után Obradović két gólja adta meg az alaphangot a mérkőzésre. Ezt a vendégek a 7. percre még kiegyenlítették, ám egyebek mellett Jerković háttal adott gólpasszát követő Marković-gól után elléptünk Buday Dániel együttesétől.  (6-3)

A mérkőzés első harmada leginkább a kapusokról szólt. Pásztor is jól védett a Mezőkövesd kapujában, de Ante Granić teljesítménye egy magasabb fokozatot képviselt. Bravúrjai mellett sáncunk is remekelt ezen a napon. Marković két alkalommal is így jutott labdához, amit lefutás után gólokkal hálált meg. (10-5)

Buday Dániel időkéréssel és 7-6 elleni játékkal próbálta ellensúlyozni csapatunk fölényét, ám ez nem igazán jött be. Jerković előbb „üreskapus” gólt lőtt, majd Marković adta vissza a korábbi gólpasszt; kínai figurából lövetett gólt játékostársával. (12-6)

A megalkuvást nem tűrő Sunajko több sáncoló kezet is megkerülve süllyesztette el 15. találatunkat a vendégek kapujában, és csak azért nem lett eggyel több, mert ...