Kihasználta a hazai pálya által nyújtott valamennyi lehetőséget a Vác. Hat góllal kaptunk ki – fiataljainkkal felállva – a kézilabda NB I. 22. fordulójában. Fotó: archív

Kikapott, de már matematikailag sem eshet ki az NB I-ből a Sport36-Komló kézilabdacsapata. Az egykori komlói játékos, Gúnya Péter által vezetett Vác már az első félidőben eldöntötte a két pont sorsát. Bár az első és az utolsó gólt is komlói játékos (Hoffmann József és Kovács Márk) szerezte a mérkőzésen, jobbára a kiesés rémétől fenyegetett Duna-parti együttes irányította a mérkőzést.

A házi góllövőlistán élen álló, de még sérüléssel bajlódó Igor Marković, Ante Granić, valamint Srecko Jerković sem került keretbe, helyettük  Kilvinger Bálint – a rutinszerzést szem előtt tartva – leginkább a fiataloknak adott lehetőséget a mérkőzésen. Hoffmann József, Pethő Ákos, Sunajko Filip, Kovács Márk és Laufer Gábor is jelentős játékidőt kapott a héten szerződést hosszabbító mestertől.

Mintegy 5 percig álltuk a sarat a hazaiakkal, akik ezt követően fokozatosan elhúztak. A 12. percben már 4 góllal mentek Gúnyáék. Ehhez – a szemtanúk szerint – hozzájárult az is, hogy a Vác a hazai pálya valamennyi feltételét élvezhették ebben az időszakban.

A nyolcgólos váci előnnyel zárult első játékrész után tovább nőtt a különbség a két csapat között. A 35. percben 10 gól is volt közte. A találkozó vége ugyanakkor nekünk sikerült jobban. Az utolsó 8 percet 4-1-re hoztuk, amivel „vállalható” vereséggel zártunk a váci kirándulást.

K&H Férfi Kézilabdaliga 22. forduló:

VÁCI KSE–SPORT36-KOMLÓ 30–24 (18–10)
Vác, 300 néző. V: Kékes Cs., Kékes P.
SPORT36-KOMLÓ: Selymes – SZKOKÁN 4, Obradović 3, Szőllősi Bence 2, Pribanić 1, Katzirz 1, Hoffmann 2. Csere: Kiss B. (kapus), Nagy Z., Szögi 2, Marcsek 1, Pethő 1, Kékesi, Laufer 2, Sunajko 1, KOVÁCS M. 4. Edző: Kilvinger Bálint
VÁC: DRISSZI – VASIC 5, Sztanojevics 3, TOPIC 6 (1), KOLLER 5, Lendvay 1, Popovics 4. Csere: Vitáris (kapus), Tyiskov 2, Pavlovic 3, Czene 1, Császár, Kerekes J. Edző: Gúnya Péter

Az eredmény alakulása: 7. perc: 6–3. 16. p.: 11–6. 24. p.: 16–8. 32. p.: 20–10 38. p.: 24–15. 50. p.: 27–20
Kiállítások: 8, ill. 6 perc Hétméteresek: 3/1, ill. 1/0
Kilvinger Bálint: Hibáztunk az első félidőben, de nemcsak mi.  A mérkőzésen szerepet kaphattak azok is, akik eddig kevesebbet játszottak.

Gúnya Péter: – Nagyon jó első félidőt játszott a csapat, amivel eldöntötte a mérkőzést. A folytatásban taktikus, magabiztos játékkal gyűjtöttük be a céljaink eléréséhez fontos pontokat.

Csere: VANYEK (k), Mihályfi 2, TRISCHLER 3, Tullner, Lovász, Beck

Szappanos Gergely edző: Az első félidőben gyengén és pontatlanul játszottunk. Ekkor el is dőlt a mérkőzés.