Kedves Sportbarát!
Tisztelettel és szeretettel köszöntöm Önt a komlói kézilabda szakosztály hivatalos honlapján!

Szakosztályunk valamennyi tagját öröm tölti el, ha valaki érdeklődik a csapat iránt, felkeresi megújult weblapunkat, ahol részletes információt kaphat az idén 60. születésnapját ünneplő komlói kézilabda múltjáról, jelenéről, a szakosztályt érintő érdekességekről, amelyek mindennapi életünkkel kapcsolatosak.

Azt remélem, hogy a folyamatosan megújuló, állandó aktualitásokkal bővülő honlapunk segítségével olyan érzésekkel gazdagszik, mintha Ön is a csapat egyik meghatározó tagja lenne.

A szakosztályt működtető Komló Sport Kft. ügyvezetőjeként szerencsésnek mondhatom magam, hogy ennek a csodálatos közösségnek a tagja lehetek. Remélem, hamarosan személyesen is találkozhatunk, hogy együtt szurkoljunk valamennyi korosztályunknak a mérkőzésein!

Hajrá Komló!
Szigeti Szabolcs
ügyvezető

DEC 2
közzétette admin  december 02, 2018 21:37  Hírek

Csak az utolsó 10 percre lehetünk büszkék a Füred ellen

Elmaradt a meglepetés. A második félidő elején már eldőlt a két pont sorsa a Balatonfüred ellen. Fotó: Czeti Ádám

Szinte telt ház előtt kezdték a melegítést a csapatok. A komlói szurkolók számára jó jel volt, hogy a bekötött kezű Ante Granić is feltűnt a melegítő játékosok között.

A komlói csapat pályára lépésekor plüssfigurák lepték el a parkettet, ezzel is hozzájárulva a Cipősdoboz-akció sikeréhez, mely a rászoruló gyermekek karácsonyát igyekszik megszépíteni.

Grünfelder kapufájával kezdődött a mérkőzés, de azonnal kitűnt, hogy az EHF-kupa csoportkörébe jutás rendkívüli töltést adott a vendégeknek. Villámgyorsan 5-2-re elhúztak Hornyákék Markovićéktól.

Kihagyott helyzeteink, elrontott büntetőnk is közrejátszott abban, hogy negyedóra elteltével Kilvinger Bálint időt kért. Ekkor 8-4-es vendégvezetést mutatott az eredményjelző. Egy csodálatos támadást követően visszazárkóztunk két gólra, amihez kellett a – Szabó Martin helyére beállt – Aleksandar Djurdjević bravúrsorozata is. A Veszprémtől kölcsönkapott kapuvédő elképesztő dolgokat produkált a kapuban.

A feketeleves azonban csak ezt követően jött. Egy 6-3-as sorozattal a Csoknyai-csapat már hétgólos előnyre tett szert szerzett.

Szerencsére a félidő vége a miénk volt – bár egy újabb büntetőt hagytunk ki, de így is ...

Teljes

DEC 1

Plüssöket és gólokat dobhatunk szombaton, a Balatonfüred vendégjátékán

Két kiegyensúlyozott, a legutóbbi akadályát sikerrel leküzdő csapat találkozik Komlón a 11. forduló egyik slágermérkőzésén. A Balatonfüred vendégjátéka mindig esemény a kék-fehérek háza táján.

Sokat változott a Komló – Balatonfüred összecsapások megítélése. A korábban edzőmérkőzésként aposztrofált párharc mára – hála a következetes szakmai munkánknak – igazi kézilabda-csemegévé avanzsálódott az NB I-ben. Ezt mutatja a legutóbbi négy esztendő statisztikája, hiszen 2014/15-ben még 9 és 15 gól volt a különbség a csapatok között, addig tavaly csak 2-2 gólos Füred győzelem született. Nem beszélve a 2016-os bravúrról, amikor Kilvinger Bálint csapata ponttal tért haza a Balaton partjáról.

A Sport36 mezőkövesdi sikere jó ajánlólevél a szombati derbi előtt, ami különösen értékes, hiszen két fiatal kapussal a gólvonalon szereztünk két nagyon fontos pontot. A mérkőzés embere egyértelműen Szabó Martin volt, aki nagyban hozzájárult ahhoz, hogy a 12 pontos Balatonfüredtől egy egységgel lemaradva álljunk a tabella 8. helyén.

„A Balatonfüred nagyon jó játékosokból áll. Elméletben és gyakorlatban is sokat készülünk ellenük – mondta a „matyóföldi hős”. Martin külön kiemelte Máthé Dominikot, Zdolik Bencét, Semenovot és Szita Zoltánt, valamint a beállósokat, akik az ...

Teljes

NOV 27
közzétette admin  november 27, 2018 15:12  Hírek

Jöhet a Fradi – most a Magyar Kupában

Elkészítették a Magyar Kupa 4. fordulójának párosítását a Magyar Kézilabda Szövetségben. A Komló az egyszer már legyőzött Ferencváros ellen csatázik a továbbjutásért.

BKSE–Gyöngysport KN KFT

A találkozók időpontjáról később egyeztetnek a felek.

A hat győzteshez csatlakozik a BL-résztvevő Telekom Veszprém és a MOL-PICK Szeged együttese.

Megszereztük idei első idegenbeli győzelmünket

Jól jöttünk ki a hullámvasútból. Amit egy félidőn keresztül megalapoztunk, majdnem elment a végén. Marković és Jerković rutinja, valamint Szabó Martin zseniális teljesítménye döntött a Mezőkövesd ellen. FOTÓ: Péter Szabó Zoltán

Remekül és főleg eredményesen játszott együttesünk az első félóra végéig. Szinte minden úgy alakult, ahogy szerettük volna. 2-2-nél ragadtuk magunkhoz a kezdeményezést, és lassan előbb háromgólos, majd a 28. percig hat-hétgólos előnyt szereztünk. Ekkor azonban megtört játékunk. A hazaiak Stanković révén egy parázs másfél percet produkáltak, amivel 13-17-re felzárkóztak.

Sajnos a második játékrész ugyanúgy kezdődött, mint ahogy az első befejeződött. Marković csak három perc után tudott betalálni a Mezőkövesd kapujába. Utána ismét hazai gólok következtek – mindjárt három, amivel 17-18-re módosult az eredmény.

A 43.percben érte utol Szabó Martinékat a Kövesd (19-19). Ezt követően fej-fej mellett haladtak a csapatok. 26-25-ig – Pásztor kapus remekléseinek köszönhetően a Mezőkövesd járt elöl, ám Sunajko két gólja változtatott a meccs menetén. Az utolsó másfél perc két gólt hozott. Előbb Jóga egalizált, majd 22 másodperccel a lefújás előtt Marković mattolta a kövesdi védelmet.

A végletekig feszült mérkőzésen a Sport36 a végjátékban kaparta ki a ...